Latvijas Zemnieku savienību turpmāk vadīs Valainis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā Jelgavā par LZS priekšsēdētāju ievēlēja Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Viktoru Valaini.

Atklātā balsojumā Valaini LZS vadītāja amatā ievēlēja vienbalsīgi. Viņš bija vienīgais kandidāts šim amatam.

Par LZS priekšsēdētāja pirmo vietnieku ievēlēts līdzšinējais LZS vadītājs, Saeimas sekretārs un deputāts Armands Krauze, un par Zemnieku savienības priekšsēdētāja otro vietnieci - Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa.

Partijas paziņojumā feisbukā Valainis norādīja uz nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurām kopā ar ZZS cer virzīt "spēcīgus kandidātus".

Savukārt aiznākamajā gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās partija cer nostiprināt savas pozīcijas pilsētu un novadu domēs. "Latvijas Zemnieku savienība ir bijusi un būs reģionu un to iedzīvotāju pārstāvis," sacīja Valainis.

Vienlaikus politiskais spēks vēlas panākt pārstāvniecību Rīgas domē.

Tāpat politiķis norādīja uz nākamajām Saeimas vēlēšanām: "Es darīšu visu, lai mūsu darbs valdībā atsāktos pēc iespējas ātrāk."

Valainis pēc kongresa Latvijas Radio norādīja, ka šogad gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās LZS neatbalstīs Egila Levita kandidatūru.

Viņš arī izklāstīja LZS galvenos uzdevumus tuvākajā laikā: "Kā partijas vadītājs redzu tuvākos mērķus veidot partijas domnīcas un vairot saikni ar pašvaldību mēriem un deputātiem. Lai Latvijas Zemnieku savienībai, partijai ar vairāk nekā 100 gadu vēsturi, pievienotos arvien jauni cilvēki. Protams, mans redzējums ir, ka Zaļo un zemnieku savienībai ir jāgūst pārstāvniecība Eiropas Parlamentā. Par kopīgiem plāniem un stratēģiju šajā procesā šodien kongresā runājām arī ar viesiem - Zaļo un zemnieku savienību no Lietuvas."

Viktors Valainis par LZS plāniem
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Līdzšinējais partijas priekšsēdētājs, Saeimas sekretārs un deputāts Armands Krauze (Zaļo un zemnieku savienību) uz priekšsēdētāja amatu nolēma nekandidēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti