Rīgā jaunieti notriekušais 91 gadu vecais autovadītājs vainu neatzīst – negadījumu neatceras

Prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēts 91 gada vecs vīrietis par to, ka, vadot transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā uzbrauca diviem gājējiem. Negadījumā no gūtajām traumām dzīvību zaudēja nepilngadīga meitene, informēja prokuratūrā. Apsūdzētais vainu neatzīst pilnībā, norādot, ka satiksmes negadījumu vispār neatceras.

Kā iepriekš publiski izskanējis, pērnā gada 9. decembrī Jelgavas ielā, Rīgā, notika ceļu satiksmes negadījums, kurā transportlīdzeklis uz neregulējamas gājēju pārejas uzbrauca virsū nepilngadīgai meitenei un pēcāk arī citai personai.

Apsūdzētais vīrietis, vadot transportlīdzekli, neievēroja un neizpildīja Ceļu satiksmes noteikumu prasības, nerīkojās tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas, kā arī nedarīja visu iespējamo, lai netiktu apdraudēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, it sevišķi mazāk aizsargātie – gājēji.

Apsūdzētais savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un neapturēja transportlīdzekli pirms neregulējamas gājēju pārejas,

bet turpināja braukt uz priekšu un nedeva ceļu gājējai, kura tajā brīdī šķērsoja brauktuvi pa neregulējamu gājēju pāreju un kurai bija iešanas priekšroka.

Rezultātā apsūdzētā vadītais transportlīdzeklis uz neregulējamas gājēju pārejas notrieca nepilngadīgu meiteni, kura no gūtajām traumām mira. 

Pēc gājējas notriekšanas apsūdzētā vadītais transportlīdzeklis nobrauca no Jelgavas ielas brauktuves un uzbrauca uz ietves, kur turpināja pa to braukt, līdz notrieca citu personu.

Nobraucot no ietves, apsūdzētā vīrieša vadītais transportlīdzeklis iebrauca atpūtas soliņā.

Pirmstiesas kriminālprocesā apsūdzētais vīrietis savu vainu neatzīst pilnībā, norādot, ka satiksmes negadījumu viņš vispār neatceras.

Apsūdzētais nepiekrīt apsūdzībai un lietā fiksētai notikumu gaitai. 

Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors norāda, ka lietā ir savākts pietiekams pierādījumu kopums, lai uzturētu valsts apsūdzību tiesā. 

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas tiesai.

Prokuratūra izsaka visdziļāko līdzjūtību bojāgājušās meitenes ģimenei un tuviniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti