Rīta Panorāma

Parīzē ūdens un kalnu iedvesmota Ukrainas mode

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Beidzot pie ieročiem. Pirmais mēnesis aizsardzības dienestā

Pirmais mēnesis aizsardzības dienestā. Kā jauniešiem sokas?

Pagājis aptuveni mēnesis kopš dienas, kad 59 jaunieši NBS štāba bataljonā uzsākuši Valsts aizsardzības dienesta (VAD) kursu. Visiem viņiem priekšā vēl 10 mēnešu ilgas apmācības. Kā jauniešiem sokas ar apmācībām?

Aptuveni pirms mēneša 59 jaunieši, kuru skaitā ir arī viena meitene, Ādažu militārajā bāzē uzsāka dienestu.

"Šodien ir trešā diena pēc kārtas, kad mums ir šaušanas nodarbības. Šodien ir tāda kā mazā ieskaite viņiem," stāstīja VAD Pamatapmācības kursa priekšnieks Miks Lazdiņš.

Daudzi no jauniešiem pirmo reizi mūžā šauj ar īstu ieroci. Šoreiz bija jātrāpa mērķī no 100 metru distances.

Jaunieši pastāstīja, kāpēc pieteikušies Valsts aizsardzības dienestam.

"Es nebiju sācis studēt, sapratu, ka man būs daudz brīvā laika. Es nekur nestrādāju. Es sapratu, ka disciplīna un fiziskās aktivitātes noteikti noderēs, lai varētu savu dienu padarīt normālu," sacīja aizsardzības dienesta karavīrs Valts Putāns.

"Man kopš 2013., 2014. gada jau bija sapratne, ka es kā pilsonis savai valstij gribu darīt labu. Viens no aspektiem – ja ar valsti kaut kas notiek slikts, lai es savu valsti varu aizstāvēt," sacīja Ivans Tiščenko.

Starp 59 jauniešiem arī viena meitene. "Man viss, kas saistīts ar Latviju, patriotisms, ļoti patīk, aizrauj. Es esmu par savu valsti. Man ļoti grūti nav. Visu savu dzīvi esmu dzīvojusi ar brāli kopā. Neviens mani neabižo, visi atbalsta un arī dzen uz priekšu," sacīja Amanda Bekere.

Jaunieši pastāstīja, kas viņiem pirmā mēneša laikā nodarbībās visvairāk ir paticis.

"Šaušana. Tas visvairāk patika. Bija mežs uz trijām dienām – bija interesanti, bija grūti," teica Raivo Gorbunovs.

"Kad tu esi ar saviem nodaļas biedriem mežā, jāuzceļ telts, tā ir sajūta, ko tu nevari izjust nekur citur dzīvē," sacīja Ivans Tiščenko.

"Visvairāk patīk brokastis. Tur gandrīz vienmēr dod jogurtiņu. Šeit ir ļoti laba ēdināšana. Arī kompānija ir diezgan laba, var forši socializēties," atzina Valts Putāns.

Runājot par šaušanas nodarbībām, ar katru dienu ir vērojams progress.

"Jau labāk. Pirmajās dienās bija vērojams manāms stress, jo pirmo reizi [šāva] ar kaujas munīciju. Viņiem tika mācīts un stāstīts, kas tas ir, ar ko rēķināties. Pirmajās dienās bija novērojams, ka nedaudz aizmirsās viss, kas pirms tam bija mācīts. Bet šodien, pēc divām šaušanas dienām, ir jau apraduši ar kaujas munīciju, troksni, vingrinājumiem, un daudz raitāk un labāk viss notiek," stāstīja Lazdiņš.

Daļa no jauniešiem pēc pirmā mēneša dienestā jau sapratuši, ka savu turpmāko dzīvi varētu saistīt ar militāro sfēru. "Es domāju, ka es palikšu profesionālajā dienestā," sacīja Amanda Bekere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti