NATO iznīcinātāji pirmo reizi devušies misijā no Lielvārdes lidlauka

Lai pārtvertu Krievijas militāros lidaparātus, kas bija tuvu Baltijas valstu gaisa telpai, no Lielvārdes gaisa spēku bāzes piektdien pirmo reizi pacēlušies NATO iznīcinātāji.

Tas notika vien dažas stundas pēc tam, kad piektdien no rīta NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju sāka Vācijas iznīcinātāji "Eurofighter".

Vācu kaujas lidmašīnas pacēlās pēc Latvijas Gaisa spēku Kontroles un ziņošanas centra informācijas, ka virs jūras netālu no Latvijas krasta pamanīti aliansei nepiederīgi lidaparāti.

Informācija nodota NATO Operāciju centram Vācijā, kur nolemts pacelt gaisā Vācijas iznīcinātājus, kas nupat sākuši misiju Lielvārdes bāzē.

Krievijas lidmašīnu apkalpe par lidojumu nebija ziņojusi Civilās gaisa satiksmes vadībai un nebija ieslēgusi transponderus, lai norādītu savu identitāti.

Vācu piloti vizuāli identificēja un pavadīja lidmašīnas. Šī bija arī pirmā reize, kad NATO iznīcinātāji pēc trauksmes pacēlās no Lielvārdes, lai identificētu un pārtvertu nezināmus lidaparātus.

Turklāt tas noticis dienā, kad Latvija pirmo reizi pārņem Baltijas gaisa telpas misijas uzturēšanu, kamēr norisinās remontdarbi Igaunijas bāzē Emari.

Kā pauda Latvijas Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis, tas pierāda NATO spēju un apņemšanos atturēt un, ja būs nepieciešams, – arī aizstāvēt sabiedroto gaisa telpu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti