Ģenerālis Pujāts: Robežsardze epizodiski konstatē Krievijas, Baltkrievijas pilsoņus – iespējams, specdienestiem piederīgos

Ziemas mēnešos uz Latvijas un Baltkrievijas robežas esot novērots klusums, un aptuveni septiņas nedēļas neesot konstatēts neviens migrantu mēģinājums nelegāli iekļūt Latvijā. Vienlaikus Valsts robežsardzes (VRS) rīcībā esot nonākusi "risku informācija", ka pārkāpumu skaits atjaunosies. Piemēram, trešdien robežsardze konstatējusi jau 20 migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot robežu.

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts sacījis, ka arī uz Latvijas–Krievijas robežas pastiprināta migrantu kustība nav novērota un situācija esot visnotaļ mierīga, tomēr robežsardze epizodiski konstatē Krievijas vai Baltkrievijas pilsoņus, kas pēc pazīmēm "attiecināmi uz militārpersonas-kaujinieka profilu".

VRS priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts aizsardzības nozares rīkotajā diskusijā ceturtdien, 29. februārī, par Latvijas austrumu robežas stiprināšanu plašāk izteicās par šiem gadījumiem:

Valsts robežsardzes ģenerālis Guntis Pujāts
00:00 / 00:20
Lejuplādēt

"Viņi mēģina nelikumīgi iekļūt Latvijā. Mēs esam tādus aizturējuši. Viņi pārsvarā melo [par mērķiem nokļūt Latvijā], stāsta pasakas. Viņu runa ir savstarpēji pretrunīga. Viņi neatklāj, ka šeit, piemēram, nāktu kaut ko dedzināt vai spridzināt, bet profils liecina par vismaz iepriekšēju piederību speciālajiem dienestiem. Viņi ir izraidīti no Latvijas."

Robežsardzes priekšnieks arī sacīja, ka uz valsts austrumu robežas ir konstatēti arī mēģinājumi traucēt robežsardzes IT sistēmu darbību. Tāpat bijuši mēģinājumi pārņemt bezpilota lidaparātu kontroli, bet pretējai pusei tas nav sekmējies.

Latvijā varam justies droši, bet ir jāsaprot, ka dzīvojam hibrīdkara apstākļos, norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība"). Ministrs atzina – ņemot vērā regulāro atbalstu Ukrainai, sankcijas un citus aspektus, ir skaidrs, ka atslābt nedrīkst, jo Krievija meklēšot veidus, kā ievainot mūsu nacionālo drošību. Taču mūsu drošības dienesti ir gatavi dažādām situācijām un spēj arī atbildīgi un ātri rīkoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti