Dienas ziņas

Rāmavas Depkina muižai jauns nomnieks

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā popularitāti gūst Senioru izaugsmes akadēmija

Liepājā popularitāti gūst Senioru izaugsmes akadēmija

Arvien lielāku popularitāti gūst Senioru izaugsmes akadēmija Liepājā, kur pensionāri vairākus mēnešus mācās dažādas prasmes. Tas viņiem ļauj veiksmīgāk iekļauties sabiedrībā un izrādīt pilsonisko līdzdalību. Pēc akadēmijas absolvēšanas daži seniori pat sākuši savu uzņēmējdarbību vai kļuvuši par brīvprātīgā darba veicējiem. Līdz šim akadēmiju absolvējuši jau 100 pensionāru.

Liepājniece un pensionāre Edīte Senioru izaugsmes akadēmiju absolvēja pērn un joprojām ikdienā izmanto iegūtās prasmes un zināšanas. Tagad viņa katru dienu vingro un domā par savu izskatu – gatavo dažādas sejas maskas un skrubjus. Iepriekš viņa bija skolotāja un vidusskolas direktore, bet tagad aktīvi darbojas senioru skolotāju nevalstiskā organizācijā.

"Lieliski, ka bija praktiskie [darbi], tieši cilvēki uzaicināti uz nodarbībām, kuri mums stāstīja, kā gatavot maskas, kuri rādīja, kā tas viss ir jādara. Nebija tāda klusa un mierīga sēdēšana. Pārsvarā tieši par aktīvo dzīvesveidu, jo faktiski jebkuru vietiņu sētā vai šeit kaut kur var pārvērst par tādu nelielu sporta laukumiņu," stāstīja Edīte.

Edīte
Edīte

Liepājā Senioru izaugsmes akadēmija darbojas jau trešo gadu. Tajā vairākas reizes gadā tiek uzņemti 20 motivēti pensionāri, lai četru mēnešu garumā apmeklētu astoņas dažādas brīvprātīgo ekspertu vadītas nodarbības. To tēmas tiek piemeklētas senioru vēlmēm.

Pagājušajā gadā seniori iepazinuši jogas un fizioterapijas vingrinājumus, vizuālā tēla veidošanu, pirmo palīdzību, Liepājas arhitektūru, brīvprātīgā darba iespējas un digitālās prasmes.

Liepājas Izglītības pārvaldes pārstāve Agnese Lejniece sacīja, ka senioriem ir jāapzinās, ka viņi ir piederīgi sabiedrībai un arī viņiem ir iespēja mācīties neatkarīgi no vecuma: "Mums tāds rekords – mūsu akadēmijas absolventam ir 87 gadi, un tiešām cilvēks, kas vēl iet un dara."

Rīkotāji stāstīja, ka interese nemitīgi aug un pieteikumu esot vairāk, nekā iespējams uzņemt. Ir bijuši gadījumi, kad nācies izveidot pat divas grupas vienlaikus. Lai tiktu uzņemts, senioram jāaizpilda anketa un jāpamato sava motivācija. Bieži vien novērots, ka pēc akadēmijas beigām seniors kļūst par aktīvu sabiedrības locekli un reizēm pat atgriežas darba tirgū.

"Kāds seniors uzsāk brīvprātīgo darbu, jo viņiem šajā akadēmijā tas ir parādīts. Kāds seniors atkal sāk aizdomāties par iespējām, ka viņš var kļūt par sertificētu aukli, jo viņam ļoti patīk ar maziem bērniem strādāt, kad mēs esam bijuši kādā dārziņā. Tāpat ir arī viena kundze, kura, pateicoties kopienas dārzam, iegādājās pati savu mazdārziņu un šobrīd arī audzē un mazliet tirgo izaudzēto produkciju," pastāstīja Lejniece.

Senioru izaugsmes akadēmijā dalība ir bez maksas. Akadēmijas nu jau sestā grupa mācības sāks martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti