Panorāma

Aizliedz spēlēt ar Krievijas un Baltkrievijas komandām

Panorāma

Panorāma

LTV darbu sāk Mediju akadēmija

Jaunieši nāk mācīties uz LTV Mediju akadēmiju

Latvijas Televīzijas (LTV) ēkā ceturtdien, 1. februārī, sapulcējušies daudz jauniešu, bet ne uz raidījuma "Gudrs, vēl gudrāks" filmēšanu, kas parasti ir iemesls skolēnu pieplūdumam. Viņi ieradušies iepazīties, lai pēc piecām dienām varētu sākt mācības LTV rīkotajā Mediju akadēmijā, kur varēs apgūt mediju platformās vajadzīgas iemaņas.

Ceturtdien akadēmijas studenti ieradušies iepazīt viens otru un to, kas viņus gaida vairākas nākamās nedēļas.

Patīkami uztraukums ceturtdien valdīja Latvijas Televīzijas Mediju akadēmijā, uz ko ieradušies 20 jaunieši ar labākajiem sevis pieteikumiem. Pieteikšanās aktivitāte akadēmijai bija augsta. Iesūtīti vairāk nekā 350 pieteikumi.

Vispirms viņi visi satikās foajē, bet pēc mirkļa jau devās uz savas akadēmijas telpām. Tur viņi līdz maijam apgūs audiovizuālā satura izveidi no paša sākuma līdz beigām.

"Mēs centīsimies viņiem iedot pilnu spektru — no žurnālistikas līdz izklaides žanriem, un arī digitālā satura platformās, kur mēs ļoti ceram, ka viņi mums nāks palīgā ar saviem ieteikumiem," stāstīja LTV Mediju akadēmijas autore Agnese Štrause-Kubliņa.

Visiem uzrunātajiem jauniešiem jau ir kāda iepriekšēja pieredze satura izveidē.

"Montēšana, ar ko es esmu visvairāk darbojies pagaidām, tāpēc domāju varbūt paturpināt," atklāja Mediju akadēmijas dalībnieks Roberts.

Sintija savukārt stāstīja, ka savā skolā atbild par "Instagram", "TikTok", "kā arī man sanāk ierakstīt podkāstus ar dažādiem cilvēkiem, arī šobrīd skolas ietvaros filmēju dokumentālo filmu".

Jaunieši gaida, ka mediju akadēmija viņiem varētu sniegt atbildi uz jautājumu — ko dzīvē darīt tālāk. Viņi sagaida savu izaugsmi, labas emocijas un jaunus draugus, pie kā vērsties, ja būs nepieciešama palīdzība.

"To, ko dos, to arī saņemšu. Nezinu. Vienkārši tas, ka būs jautri, tas, ka būs dota tāda forša apmācība," sprieda Roberts.

"Lieliska iespēja uzzināt, kas notiek mediju aizkulisēs un ko tad īsti šeit tie cilvēki dara, un kāds darbs ir jāieliek, lai nonāktu pie mums tas, ko mēs redzam televīzijā," sacīja Mediju akadēmijas dalībniece Lizete.

Savukārt Fēlikss atzina, ka vēlas "iemācīties jaunas prasmes – rediģēt, montēt video un arī filmēt". Fēlikss jau zina, ka nākotnē vēlas strādāt televīzijā par režisoru un filmu un seriālu autoru. Arī Sintija saprot, ka nākotni saistīs ar žurnālistiku, taču nevar izlemt — grib būt pētniecībā vai radošā nozarē.

Bet jaunieši, kas netika Mediju akadēmijā šoreiz, varēs mēģināt atkal rudenī, kad būs akadēmijas otrā sezona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti