Krustpunktā

Vairāku ātrumu Eiropa. Ko tas nozīmē Latvijai?

Krustpunktā

Grants ceļi - problēmas un risinājumi

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule: Mūsu darbinieki piedalās nodokļu reformas izstrādē

VID Nodokļu un muitas policijas vadītāju meklēs konkursā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas vadītāju iecerēts meklēt atklātā konkursā, to Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

 

Pēc viņas teiktā, tuvākajā nākotnē VID "spēka struktūras" skars izmaiņas, tostarp tiks apvienota Finanšu policija un Muitas policija, izveidojot Nodokļu un muitas policiju. Pašlaik norit aktīvs darbs, kā vislabāk apvienot abas VID struktūras.

Jaunās, apvienotās policijas vadītājs, visticamāk, tiks meklēts atklātā konkursā. Līdz ar to VID būs iespēja pievienoties profesionālim no citām struktūrām un tādējādi varētu arī uzlabot dienesta tēlu. "Tas būs atklāts konkurss, un būtiski, lai tur nav politiskās ietekmes," teica Cīrule.

Cīrule norādīja arī, ka šā gada sākumā saistībā ar Finanšu un Muitas policijas apvienošanu izveidota jauna darba grupa, kur iesaistīti arī citu struktūru, tostarp prokuratūras darbinieki, un kur jautājums par abu policiju apvienošanu tiek skatīts plašāk.

Pērn darbojās darba grupa no VID darbiniekiem, kas domāja, kā tehniski šīs abas struktūras apvienot, piebilda VID ģenerāldirektore.

Jaunā darba grupa darbu pie Finanšu un muitas policijas apvienošanas varētu pabeigt marta beigās, un aprīļa beigās šo jautājumu varētu skatīt Saeima otrajā lasījumā. Savukārt 1. oktobrī varētu pabeigt Finanšu policijas un Muitas policijas reorganizāciju.

Jau ziņots, ka Saeima marta sākumā konceptuāli atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) virzīto priekšlikumu par VID Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu vienā iestādē. FM piedāvātās likuma izmaiņas paredz, ka šī iestāde būtu pakļauta Iekšējās drošības dienestam. Jautājumu par VID Iekšējā drošības dienesta uzraudzību joprojām vērtē Cīrules vadītā darba grupa.

Saeima pērn septembrī noraidīja likumu grozījumus, kas paredzēja apvienot VID Finanšu policiju un Muitas policiju, izveidojot Nodokļu un muitas policiju, kā arī noteikt izmeklēšanas iestādes funkcijas Iekšējās drošības dienestam, kas būtu pakļauts VID vadītājam.

Toreiz deputāti neiebilda pret priekšlikumu par VID Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu. Iebildes bija pret ideju VID Finanšu policijas paspārnē Iekšējās drošības dienestam paredzēt arī izmeklēšanas iestādes funkcijas, vienlaikus nododot šo iestādi VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti