Valdība apstiprina 7,9 miljonu eiro kompensāciju «Latvijas dzelzceļam»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Valdība otrdien, 15. novembrī, apstiprināja 7,9 miljonu eiro kompensāciju valsts AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) par valsts publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanu un tās izmantošanu dzelzceļa pasažieru pārvadājumiem, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Finansējums piešķirts no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

SM skaidroja, ka valsts budžetā paredzēts finansējums dzelzceļa infrastruktūras nodrošinātāja izdevumu, kas saistīti ar pasažieru pārvadāšanu, segšanai. Vienlaikus valsts publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanas un izmantošanas izmaksas ir augstākas nekā budžetā šim paredzētais finansējums. Tāpēc katru gadu valdībā risina jautājumu par finansējuma piešķiršanu kārtējā gada ietvaros, tostarp no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Arī 2022. gadā nepieciešamais valsts finansējums izmaksu segšanai pilnā apmērā nav ieplānots un "Latvijas dzelzceļam" ir jāpiešķir papildu līdzekļi, norādīja SM.

2022. gadā valsts budžetā ir piešķirti 30,8 miljoni eiro, vienlaikus kopējās sabiedriskā transporta izmaksas pa dzelzceļu veido 38,1 miljonu eiro, līdz ar to pakalpojuma nodrošināšanai ir nepieciešams papildu finansējums 7,9 miljonu eiro apmērā.

Piešķirtais papildu finansējums segs izdevumus par sliežu ceļu saimniecības uzturēšanu, elektroapgādes ierīču un vilcienu kustības vadības automātiskās sistēmas tehnisko apkalpošanu, nekustamā īpašuma saimniecības uzturēšanu, vilcienu kustības organizēšanu, dzelzceļa infrastruktūras pārvaldīšanu un publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras attīstību, skaidroja SM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti