Vācijas uzņēmums «Kärcher» atvērs ražotni Latvijā, radot vismaz 200 darba vietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Vācijas uzņēmumu grupa "Kärcher" plāno Latvijā izveidot jaunu ražotni, kurā tiks izveidotas 200 darbavietas. To tikšanās laikā ar Latvijas premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") apstiprinājis grupas valdes loceklis  Mihaels Hausermans (Michael Häusermann).

LIAA direktors Kaspars Rožkalns
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Jaunā investīciju projekta realizācija notiek ciešā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), informēja LIAA.

Sākotnēji uzņēmums Latvijā ražos rezerves daļas komunālo dienestu automašīnām, kuras pielāgotas dažādu saimniecisku funkciju veikšanai kā, piemēram, ielu uzturēšanai, bet vēlāk plānots uzsākt arī šo automašīnu komplektēšanu. Šīs produkcijas galvenā mērķauditorija ir pašvaldības, dārzkopības uzņēmumi, kā arī uzņēmumi, kuri nodarbojas ar ainavas veidošanu un teritoriju iekārtošanu.

"Kärcher" jau ir iegādājies ražošanas telpas Jelgavas novada Cenu pagasta Raubēnos, Langervaldes ielā 5, kur tiks ierīkota ražotne un izveidota noliktava.

Informācija par "Kärcher"

Uzņēmums "Kärcher SE & Co. KG." ir pasaules līmeņa zīmols tīrīšanas iekārtu/sistēmu izstrādē un ražošanā. Uzņēmums dibināts 1935. gadā Vācijā. Uzņēmuma kopējais apgrozījums 2020. gadā sasniedza 2,72 miljardus eiro.

Kopumā uzņēmumā ir 13,5 tūkstoši strādājošie, no kuriem tūkstotis darbinieku strādā pētniecības un attīstības jomā. Uzņēmums ik gadu tirgū ievieš 150 jaunus produktus vai inovācijas, bet 90% no izstrādātajiem produktiem ir piecus gadus veci vai jaunāki. "Kärcher" produktus eksportē uz 72 valstīm, tostarp arī Latviju.

Avots: LIAA

Uzņēmuma "Kärcher" valdes loceklis Hausermans tikšanās laikā norādījis, ka lēmumu par ražotnes izveidi Latvijā lielā mērā ietekmējušas pandēmijas izraisītās loģistikas problēmas. "Līdz ar ražotnes izveidi Latvijā varēsim saīsināt "Kärcher" garās piegādes ķēdes, jo Latvijā tiks nodrošināta gan detaļu ražošana, gan galaproduktu komplektēšana. Līdz ar to gala produkts uz galvenajiem mērķa tirgiem Rietumeiropā un citviet tiks eksportēts tieši no Latvijas”.

“(..) "Kärcher” katru gadu ievieš ražošanā līdz pat 150 jauniem vai uzlabotiem produktiem, investējot inovāciju attīstībā. Tā ir pozitīvā prakse, kā celt produkta pievienoto vērtību. "Kärcher" pārstāvji apliecinājuši, ka plāno cieši sadarboties ar augsto tehnoloģiju uzņēmumiem un universitātēm,"' norādīja LIAA direktors Kaspars Rožkalns, uzsverot, ka

bez Latvijas “Kärcher” šīs ražotnes kontekstā izskatīja arī citas alternatīvas, tostarp tuvākās kaimiņvalstis, kā arī atsevišķas Centrāleiropas valstis,

bet Latvijas piedāvājums bija konkurētspējīgākais izmaksu un projekta realizācijas laika ziņā.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība) atzīmēja, ka "Kärcher" ir pasaules līmeņa zīmols, kas stiprinās Latvijas mašīnbūves nozari, ražojot augstas pievienotās vērtības produkciju. "Tas ir apliecinājums, ka esam konkurētspējīgi un varam nodrošināt visus nepieciešamos apstākļus, lai Latvijā ienāktu šāda līmeņa uzņēmumi un nozīmīgas ārvalstu investīcijas."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti