Ukrainas valdība nacionalizējusi «PrivatBank»

Ukrainas valdība savā kontrolē svētdien ieguvusi 100% bankas "PrivatBank" akciju, kas noticis pēc tam, kad Ukrainas centrālā banka lūgusi uz laiku noteikt valsts pārraudzību bankai "PrivatBank".

Ukrainas valdība svētdienas vakarā paziņoja, ka kļuvusi par "īpašnieci 100% bankas akciju un solīja netraucētu institūcijas darbību un tās klientu naudas drošību".

Banka piederēja oligarhiem Ihoram Kolomoiskim un Genādijam Bogoļubovam.

Vietējie mediji ziņojuši, ka banka aizdevusi naudu atsevišķiem bankas pārstāvjiem un šie aizdevumi tā arī nav atdoti.

Kolomoiskis varētu būt aizdevis sev vai citām ar viņu saistītām personām summu, kas veido 80% bankas kredītportfeļa, turklāt lielāko daļu summas nav atmaksājis, liecina vietnei "BNE Intellinews" novembrī noplūdināti dokumenti. Šaubas radušās arī par spēju nodrošināt bankas kapitalizāciju atbilstoši Ukrainas centrālās bankas prasībām.

Valdības rīcību veicināja arī Kijevas atkarība no Starptautiskā Valūtas fonda (SVF). Valdības avoti atklājuši, ka SVF licis sakārtot "PrivatBank" jautājumu, lai Ukraina saņemtu nākamo starptautiskā aizdevuma summu.

Banka septembrī nespēja iziet stresa testu.

"PrivatBank" ir Ukrainas lielākā banka, aizņemot 20% no tirgus.

Ukrainas "PrivatBank" ir lielākais akcionārs Latvijas "PrivatBank", kas 2016.gada jūnija beigās bija 11. lielākā banka Latvijā.

2 komentāri
PRivāti
Privātā banka Latvijā liekas, ka turpinās darbu. Kam vajadzīgi mazi aizdevumi, jāmeklē patēriņa kredīti - http://kredit.lv/paterina-kredits/ līdz 3 gadiem termiņš.
Pazīstama situācija :S
Latvijā par līdzīgu Godmaņa lēmumu joprojām katrs strādājošais maksā vairāk nekā 100 EU mēnesī par aizdevēju procentiem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti