Plāno palielināt tarifus Malienas atkritumu apsaimniekošanas reģionā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi izvērtēšanai SIA “AP Kaudzītes” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projektu. SPRK ir uzsākusi tarifu projekta vērtēšanu, informēja regulators.

Jaunie tarifi attieksies uz Malienas atkritumu apsaimniekošanas reģionā radītajiem nešķirotiem sadzīves atkritumiem, kas nonāk poligonā “Kaudzītes” no Alūksnes, Apes, Baltinavas, Balvu, Cesvaines, Gulbenes, Lubānas, Rugāju un Viļakas novadiem.

Uzņēmums ir iesniedzis vērtēšanai tarifu projektu, kas aprēķināts pie dažādām dabas resursa nodokļa (DRN) likmēm. Atbilstoši spēkā esošajām DRN likmēm no 2021. gada DRN likme, ko piemēro tarifam par sadzīves atkritumu apglabāšanu, ir 65 eiro par tonnu, savukārt 2022. gadā – 80 eiro par tonnu, bet no 2023. gada – 95 eiro par tonnu.

Plānotais tarifu pieaugums ir saistīts ar to, ka par 20% palielinājušās izmaksas par vienas poligonā pieņemtas sadzīves atkritumu tonnas apsaimniekošanu.

Šo izmaksu pieaugumu galvenokārt sekmējis infiltrāta attīrīšanas izmaksu kāpums, jo pieaudzis infiltrāta apjoms, tā piesārņojuma līmenis, kā arī nepieciešami papildu līdzekļi nolietoto infiltrāta attīrīšanas iekārtu atjaunošanai un rekonstrukcijai. Vienlaikus pieaugušas arī citu tehnoloģisko iekārtu un mašīnu ekspluatācijas izmaksas. Lielākā daļa iekārtu iegādātas pirms  astoņiem gadiem – 2013. gadā, līdz ar to tās fiziski nokalpojušas, tādēļ esot jāveic būtiski ieguldījumi remontos un uzturēšanā.

 

Šobrīd esošais tarifs

(eiro par tonnu)

Iesniegtais tarifu projekts
(eiro par tonnu)

Pie DRN likmes 65 eiro par tonnu

70,52

84,62

Pie DRN likmes 80 eiro par tonnu

78,02

91,53

Pie DRN likmes 95 eiro par tonnu

85,52

98,44

SPRK aicina pakalpojumu lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī SIA “AP Kaudzītes”.

SPRK izvērtēšanai saņēma SIA “AP Kaudzītes” tarifu projektu šogad 28. maijā saistībā ar izmaksu pieaugumu. “Uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. Mūsu uzdevums ir rūpīgi pārbaudīt izmaksas, ieņēmumus un apjomus, kas veido tarifu projekta aprēķinu un pārliecināties, lai tarifos ir iekļautas vienīgi ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji uzņēmums ir plānojis,” stāsta SPRK pārstāvis Aigars Mežals.

Kopējā tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir 120 dienas. Ja ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

 

SPRK arī norādīja, ka sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs, ko SPRK apstiprina, ir tikai viena daļa no atkritumu apsaimniekošanas maksas, ko par atkritumiem maksā iedzīvotāji. Pārējās atkritumu apsaimniekošanas maksas sastāvdaļas apstiprina pašvaldības. Tā ir maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, nogādāšanu uz atkritumu poligonu, šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu un citām darbībām, kas jāveic pašvaldībai, lai samazinātu to atkritumu daudzumu, kas tiek aizvests apglabāšanai uz atkritumu poligonu – atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti