Pieaugs maksa par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saistībā ar izmaiņām dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu no 1. janvāra pieaugs arī maksa par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saskaņā ar Saeimas atbalstītajiem grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā, turpmākajos gados pakāpeniski pieaugs dabas resursu nodokļa likme. Tās paaugstināšanās ietekmēs arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Pirmās izmaiņas stāsies spēkā no 2021. gada 1. janvāra.

Paredzēts, ka no pašlaik esošajiem 50 eiro par tonnu, 2021. gadā dabas resursu nodokļa likme par vienas tonnas sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā būs 65 eiro, 2022. gadā – 80 eiro, bet no 2023. gada 1. janvāra – 95 eiro par tonnu.

Poligona “Getliņi” pamatizmaksa par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu paliks nemainīgas, taču dabas resursu nodokļa likmes pieauguma dēļ kopējais tarifs (ar dabas resursu nodokli) ar katru gadu pieaugs proporcionāli likmes pieaugumam. No 2021. gada 1. janvāra kopējais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu būs 66,55 eiro bez PVN pašreizējo 60,81 eiro par tonnu vietā.

Dabas resursu nodokļa paaugstināšana ietekmēs arī maksu par sadzīves atkritumu izvešanu iedzīvotājiem. Un tā no 1. janvāra Rīgas atkritumu apsaimniekošanas zonās būs šāda:

1. zona, kuru apsaimnieko SIA “Clean R” – 13,87 eiro bez PVN  (16,78 eiro ar PVN) par 1 m3;

2. zona, kuru apsaimnieko SIA “Clean R”– 14,11 eiro bez PVN (17,07 eiro ar PVN) par 1 m3;

3. zona, kuru apsaimnieko PS “Lautus vide” – 10,51 eiro bez PVN (12,72 eiro ar PVN) par 1 m3;

4. zona, kuru apsaimnieko SIA “Eco Baltia vide” – 14,24 eiro bez PVN (17,23 eiro ar PVN) par 1 m3.

Vides un reģionālās aizsardzības ministrija nodokļa paaugstināšanu pamatoja ar to, ka augstāka cena par sadzīves atkritumu nodošanu noglabāšanai poligonos vairāk pievērsīs iedzīvotājus atkritumu šķirošanai un veicinās lielāku sašķiroto atkritumu nodošanu un otrreizēju pārstrādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti