Dienas ziņas

Slimnīcām izmaksas vismaz dubultosies

Dienas ziņas

A. Stašāne pamet VMD vadītājas amatu

Nedienas ar autobusu reisiem turpinās

Ogres pusē aizvien nedienas ar autobusu reisu izpildi; Pierīgā daļu pārvadājumu pārņems konkurenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ogres un Aizkraukles novadā, kur no jūlija pasažieru pārvadājumus veic "Liepājas autobusu parks", nedienas ar atceltajiem reisiem turpinās. Autotransporta direkcija lauzt līgumu ar pakalpojumu sniedzēju tomēr vilcinās. Ogres novada pašvaldība prasīs satiksmes ministra demisiju. Tikmēr Pierīgā daļu no "Liepājas autobusa parka" reisiem pārņems citi pārvadātāji.

Lai arī "Liepājas autobusu parks" solīja novērst autobusu reisu neizpildi Ogres un Aizkraukles novados vēlākais līdz 18. jūlijam, iedzīvotāji ar atceltiem reisiem joprojām saskaras. Piemēram, otrdien, 16. augustā, Ogrē tie bija 36 reisi.

Suntažu pagasta iedzīvotāja Ina Haritonova pauda sašutumu par to, ka vairs nevar paļauties, ka autobuss konkrētajā dienā un laikā vispār būs: "Ja es šodien gribētu tikt uz pilsētu, es godīgi pateikšu: ja tiešām nav liela vajadzība braukt, es nenāktu uz pieturu. Nosēdēt un aiziet atpakaļ  man negribētos."

Turklāt, kā norādīja Ina, izmaiņas reisos ir tik bieži, ka izsekot ne vienmēr ir iespējams: "Tajā mājaslapā "Liepājas autobusu parks" no jūlija katru dienu: atcelti reisi, atcelti reisi. Nu, ne visiem tik tiešām ir pieeja "Facebook", un vēl iedomāties meklēt kaut kādu "Liepājas autobusu parku"... Iepriekš ir bijis tā, ja tiešām kaut kas kardināli mainās, ir bijušas lapiņas pieliktas."

Tikmēr Ogres novada pašvaldības vadība vērsusies pie  satiksmes ministra, lūdzot nekavējoties lauzt līgumu ar "Liepājas autobusu parku" un atzīt, ka valsts iepirkums nav bijis kvalitatīvs. 

"Jo nevar tas vilkties mēnešiem. Pēc divām nedēļām sāksies skola. Skolēni netiks uz skolu. Tiks kavēts mācību process, un neviens par to neatbild. Kompānijai par to sods 500 eiro.  Tas ir smieklīgi," komentēja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība).

Vēl jūlija sākumā, vērtējot situāciju ar reisu neizpildi, Autotransporta direkcijā pieļāva – ja problēmas ar reisiem "Liepājas autobusu parks" neatrisinās nedēļas laikā, līgumu lauzīs. Tomēr pašlaik ar līguma laušanu nesteidzas. 

"Pusotra mēneša laikā viņiem bija jānodrošina 12 tūkstoši reisu, no kuriem 500 neizpildīti, tātad neizpilde 3%. Ja ar šādiem cipariem iet uz tiesu, ar tādām investīcijām, ko viņi ieguldījuši, tiesa nebūs par labu Autotransporta direkcijai," zināja teikt Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis.

Sarunas ar "Liepājas autobusu parku" turpinās, tostarp vērtējot autobusu vadītāju rezerves un to, kāpēc tieši šis pārvadātājs saskaras ar tik biežu darbinieku slimošanu.  

"Jāatzīst, ka citos novados neredzam tādu situāciju, kas mums kaut kādā mērā ir tulkojama kā tāda nolaidīga attieksme no "Liepājas autobusa parka" vadības pret uzņemtajām saistībām," atzina Zaķis.

Trešdien, 16. augustā, tiekoties ar Pierīgas autotransporta pārvadātājiem, Autotransporta direkcijā panākta vienošanās, ka šīs nedēļas laikā tiks izstrādāts plāns, ka daļu no "Liepājas autobusa parka" reisiem Pierīgā pārņem citi pārvadātāji – "Nordeka" vai "Latvijas sabiedriskais autobuss". 

"Tādējādi atslogojot tos vadītājus, kurus varētu, kā lai saka, novirzīt Ogres novada reisu izpildē," norādīja Zaķis.

Tikmēr Ogres pašvaldība sola neapstāties un vērsties pie premjera, lūdzot satiksmes ministra Tāļa Linkaita ("Konservatīvie") demisiju.  "Mums ir 16 pagasti un četras pilsētas, mēs esam lielākais novads. Tas ir izmisums. Ne jau mēs politisku apsvērumu dēļ prasām Linkaita kunga atkāpšanos, tas ir izmisums," pauda Helmanis.

Tostarp joprojām neatrisināts esot jautājums par "Ogres novadnieka" kartes izmantošanu "Liepājas autobusu parka" reisos, kas paredz atlaides novada iedzīvotājiem. Iepirkumā tas netika atrunāts, un šobrīd, lai to integrētu,  jāparedz 70 tūkstoš eiro, ko Satiksmes ministrija solījusi kompensēt, bet jautājuma virzības neesot. 

KONTEKSTS:

Autotransporta direkcija par vienā mēnesī neizpildītajiem reisiem AS "Liepājas autobusu parks" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro. Neizpildīto reisu dēļ Autotransporta direkcija apsvērusi arī līguma laušanu ar pārvadātāju, par ko uzņēmums ir brīdināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti