Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem būs atbalsts finansējuma piesaistei biržā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Ministru kabinets otrdien, 21. janvārī, apstiprināja jaunu Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta programmu uzņēmējiem finansējuma piesaistei kapitāla tirgos "Atbalsts mazo, vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos", kas būs pirmā šāda veida programma Baltijā. Programmu ieviesīs Centrālā un finanšu līgumu aģentūra, kas atklātas projektu atlases rīkos vienreiz ceturksnī. Plānots, ka pirmā projektu atlase notiks šā gada martā, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Atbalsta programma šajā ES fondu plānošanas periodā tiks īstenota kā pilotprojekts, un pieejamais finansējums plānots viena miljona eiro apjomā, tostarp 0,8 miljoni eiro akciju emisijas atbalstam un 0,2 miljoni eiro parāda vērtspapīru atbalstam. Atbalsts komersantiem tiks sniegts granta veidā, sedzot 50% no attiecināmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 100 000 eiro akciju emisijas gadījumā un ne vairāk kā 20 000 eiro parāda vērtspapīru emisijas gadījumā.

Plānots, ka jaunās atbalsta programmas īstenošanas laikā nākamajos trīs gados vismaz 20 mazie un vidējie uzņēmumi sekmīgai akciju vai parāda vērstpapīru emisijai biržā saņems līdzfinansējumu līdz 50% apjomā no kopējām sagatavošanās izmaksām.

Programma paredz nodrošināt atbalstu gan akciju, gan parāda vērstpapīru (obligāciju) emisijai.

Atbalstu varēs saņemt uzņēmuma sagatavošanas izmaksu iekļaušanai biržas sarakstā segšanai, piemēram:

  • kapitāla piesaistīšanas (emisijas organizētāja pakalpojumu) izmaksām;
  • emisijas prospekta (vai reģistrācijas dokumenta, vērtspapīru apraksta un kopsavilkuma) sagatavošanas izmaksām;
  • piedāvājuma dokumenta vai komersanta apraksta sagatavošanas izmaksām;
  • padziļinātās izpētes un ar to saistītās izpētes izdevumiem;
  • sertificētu konsultantu izmaksām;
  • juridiskām, finanšu, nodokļu, auditoru, sertificētu konsultantu konsultāciju izmaksām.

Programmā atbalsta saņēmējiem būs jānodrošina sekmīga akciju vai parāda vērstpapīru iekļaušana AS "Nasdaq Riga" Baltijas Regulētajā tirgū vai Baltijas Alternatīvajā tirgū "First North" ("First North" Baltijas akciju saraksts) ne vēlāk kā divu gadu laikā no sadarbības iestādes līguma par projekta īstenošanu noslēgšanas. Par sekmīgu akciju emisiju uzskata akciju emisiju vismaz 500 000 eiro apmērā, kas iekļauta jebkura AS "Nasdaq Riga" regulētā tirgus akciju sarakstā.

"Kapitāla piesaiste, emitējot akcijas vai parāda vērstpapīrus, uzņēmējiem ir vērtīga gadījumos, kad tam trūkst nodrošinājuma aizdevuma saņemšanai no bankas vai tam ir neregulāra naudas plūsma un nepieciešams finansējums uz garāku termiņu, nekā var piedāvāt bankas.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku un Finanšu ministriju, kā arī kapitāla nozares ekspertiem pēc divu gadu intensīva darba ir izdevies izstrādāt programmu, kas veicinās Latvijas komersantu attīstībai nepieciešamā finansējuma piesaisti kapitāla tirgos. Ceram, ka jaunā atbalsta programma iedrošinās komersantus arvien vairāk izvērtēt iespēju piesaistīt finansējumu biržā, kas nodrošinās uzņēmuma tālāko attīstību un straujāku izaugsmi," norādīja  ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ("KPV LV").

"Nasdaq Riga" valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne piebilda: "ES fondu atbalsta programma finansējuma piesaistei kapitāla tirgū nodrošinās nepieciešamo atspēriena punktu augošiem un perspektīviem Latvijas uzņēmumiem, veicinot to attīstību un konkurētspēju."

Plašāka informācija par pasākumu "Atbalsts mazo, vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos" īstenošanas noteikumi" pieejama Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti