LTRK aptauja: Pavļuts un Reirs – uzņēmēju zemāk novērtētie ministri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veiktajā aptaujā uzņēmēji viszemāk novērtējuši veselības ministru Danielu Pavļutu ("Attīstībai/Par!") un finanšu ministru Jāni Reiru ("Jaunā Vienotība"),  bet visaugstāk – ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču ("Jaunā Vienotība"), informēja LTRK.

Uzņēmējdarbības izaugsme ir cieši saistīta un var būt tiešā veidā atkarīga no valdības darba un pieņemtajiem lēmumiem. Lai novērtētu Ministru prezidenta un ministru darbu uzņēmēju redzējumā,  LTRK 2021. gada nogalē aicināja biedrus aizpildīt aptauju par ministru prezidenta, ministru un valdības darba novērtējumu.

Lai arī pašreizējā valdība ir visilgāk strādājošā valdība demokrātiskās Latvijas vēsturē, Latvijas uzņēmēji tās darbu kopumā vērtē ar 3,8 ballēm 10 baļļu sistēmā.

Aptaujas dalībnieki visbiežāk norādījuši, ka valdības darbs ir haotisks, neprognozējams, bet pieņemtie lēmumi nesaprotami un bez skaidra mērķa.

Uzņēmēji nejūt atbalstu no valdības un necer, ka līdz vēlēšanām kaut kas varētu mainīties uz labo pusi, par aptaujas rezultātiem informēja LTRK.

LTRK aptaujātie uzņēmēji viszemāk novērtējuši veselības ministra Pavļuta darbu – ar 3,5 ballēm no 10. Arī finanšu ministra Reira darbs novērtēts līdzīgi – ar 3,6 ballēm. Savukārt visaugstāko vērtējumu saņēmis ārlietu ministrs Rinkēvičs, uzņēmēji viņa darbu novērtējuši ar 5,6 ballēm. 

"Ņemot vērā apstākli, ka galvenais ierobežojumu politikas arhitekts ir Veselības ministrija, biedru balsojums visnegatīvāk novērtēt tieši D. Pavļutu nepārsteidz. Ne velti LTRK gada izskaņā bija ļoti tuvu ministra demisijas pieprasījumam. Savukārt finanšu ministra vājais novērtējums, domāju, pamatā ir skaidrojams ar iepriekš veiktās nodokļu politikas sajūtām.

Jācer, ka vismaz vēlēšanu gadā politiķi centīsies rīkoties apdomīgāk," norādīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Minētajā aptaujā piedalījās kopumā 185 dažādu jomu un lieluma uzņēmumi. Šādu uzņēmēju aptauju LTRK plāno veikt regulāri, lai sekotu līdzi ministru un valdības darba vērtējuma izmaiņām.

Reirs intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas Jautājums" komentēja LTRK aptauju šādi: "No 6000 biedriem nobalsoja 185, tas nozīmē, ka 3% no LTRK biedriem nav apmierināti ar finanšu ministra darbu. Es neuzskatu, ka darbinieki ir jānodarbina bez sociālās aizsardzības. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ ir šāds rezultāts."

LTRK ir uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. LTRK apvienojušies tuvu 6000 biedru (3000 individuālie uzņēmumi un 3000 biedru no uzņēmēju biedrībām) LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2020. gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti