Lietuvā komunālajai apkurei nākamajās divās sezonās PVN likme būs nulle

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lietuvas parlaments ceturtdien atbalstīja valdības ierosinājumu vēl uz divām sezonām atcelt pievienotās vērtības nodokli (PVN) komunālajai apkurei.

Par ierosinājumu balsoja 111 klātesošie Seima deputāti un deviņi atturējās.

Daži Seima deputāti pauda bažas, ka nulles PVN likme attieksies tikai uz komunālo apkuri, bet premjerministre Ingrīda Šimonīte pauda pārliecību, ka valsts kompensācija par elektrību un gāzi šogad ir lielāka nekā jebkura PVN likme.

"Pašlaik valsts kompensācija par elektrības cenām ir lielāka nekā jebkura esošā PVN likme, jo kompensācija praktiski veido pusi no reālās cenas un 30% no Lietuvas Valsts enerģētikas regulēšanas padomes (VERT) noteiktās cenas, kas noteikti ir vairāk nekā jebkura PVN likme," premjerministre stāstīja parlamenta deputātiem.

Vienlaikus cenu atšķirība starp klientu maksāto gāzes cenu un tirgus cenu ir četras reizes, viņa piebilda.

Finanšu ministre Gintare Skaiste iepriekš paziņoja, ka pašreizējās tendences liecina, ka kurināmā cenas saglabāsies augstas, tādēļ tiek piedāvāta konkrēta kompensācija par komunālo apkuri, jo tās cenas tiek regulētas.

Kā liecina Lietuvas Finanšu ministrijas dati, valsts budžeta ieņēmumu zaudējumi 2022./2023.gada apkures sezonā PVN atcelšanas dēļ sasniegs 54 miljonus eiro, bet 2023./2024.gada apkures sezonā zaudējumi būs vēl 57 miljoni eiro, pieņemot, ka cenas saglabāsies 2023.gada pirmās puses līmenī.

Nulles PVN likme komunālajai apkurei Lietuvā spēkā būs no 2022.gada un 2023.gada 1.oktobra un spēkā būs līdz attiecīgi 2023.gada un 2024.gada 30.aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti