Latvijas zāļu ražotāju apgrozījums 2021. gadā palielinājies par 43%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas zāļu ražotāju kopējais saražotās produkcijas, medikamentu un citu preču realizācijas apgrozījums 2021. gadā bija 321,4 miljoni eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)). Tas ir par 43% vairāk nekā 2020. gadā, liecina zāļu ražotāju iesniegtie valsts statistikas pārskati. 

Zāļu valsts aģentūra informēja, ka savukārt Latvijā realizēto medikamentu apjoms pērn ir samazinājies par 13% un sastāda 28,2 miljonus eiro (bez PVN). Salīdzinot ar 2020. gadu, samazinājums medikamentu apgrozījumā vērojams visām patērētāju grupām, tas ir gan zāļu lieltirgotavām – 2%, gan citiem ražotājiem – 27%, gan pārējiem, proti, ārstniecības iestādēm, aptiekām, citiem – 69%.

Latvijas zāļu ražotāju apgrozījums (milj. eiro bez PVN)
Latvijas zāļu ražotāju apgrozījums (milj. eiro bez PVN)

Līdera pozīciju pēc pārdoto medikamentu apgrozījuma Latvijā 2021. gadā ir ieņēmusi AS ”Kalceks”, atstājot aiz sevis AS ”Grindeks” un AS ”Olainfarm”.

Savukārt ārpus Latvijas pārdoto medikamentu apjoms pērn palielinājies par 60% un sastāda 267,29 miljonus eiro.

2021. gadā pirmo vietu starp zāļu ražotājiem pēc kopējā preču realizācijas apjoma nemainīgi ieņem AS ”Grindeks”, kam, salīdzinot ar 2020. gadu, kopējais preču realizācijas apjoms ir palielinājies par 48%. Otro vietu ieņem AS "Kalceks", aiz sevis atstājot AS ”Olainfarm”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti