Latvijas lauksaimnieki Briselē atkal piketēs pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas lauksaimnieki ceturtdien Briselē protestēs pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem Eiropas Savienības dalībvalstu vidū. Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome uzskata, ka 2021.-2027.gadam piedāvātais Kopējās lauksaimniecības politikas finansējums ir netaisnīgs salīdzinājumā ar vecajām Eiropas Savienības dalībvalstīm un neļaus godīgi konkurēt vienotajā tirgū.

Padomes ģenerāldirektors Guntis Vilnītis Latvijas Radio pastāstīja, ka protesta akcija Briselē notiks Eiropas Savienības dalībvalstu vadītāju sanāksmes laikā. Vilnītis lēš, ka piketā piedalīsies vismaz 70 cilvēku, arī Lietuvas un, iespējams, vēl vairākām valstīm.

Guntis Vilnītis
00:00 / 00:49
Lejuplādēt
„Galvenā prasība joprojām ir tā pati, kas pirms četriem gadiem - ka tiešmaksājumiem Lietuvai, Latvijai un Igaunijai ir jābūt analogiem, kādi tie ir pārējām Eiropas Savienības valstīm.

Eiropa pašlaik plāno, ka nākamajā periodā Lauku attīstības programmas maksājumi būs samazinātā formā un veidā, bet mēs prasām to atstāt šī plānošanas perioda ietvaros.

Vēl viena būtiska prasība - mēs prasām atsevišķu atbalsta mehānismu jaunajiem, topošajiem lauksaimniekiem, bet to saliekot kopā ar reāli strādājošiem, lai izslēgtu tos, par kuriem ir neapmierināta gan sabiedrība, gan lauksaimnieku organizācijas, - tā saucamos dīvāna zemniekus,” pastāstīja Vilnītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti