Dienas ziņas

Atbalsts mazajai uzņēmējdarbībai

Dienas ziņas

Bankām aizliegs apkalpot čaulas kompānijas

"KVV" velmētavas iekārtas nopērk Austrijas uzņēmums

«KVV Liepājas metalurga» velmētavas kustamās mantas pircējs varētu atsākt ražošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" velmētavas kustamās mantas izsolē uzvarējis Austrijas uzņēmums "Smart Stahl GmbH". Tā pārstāvis tūlīt pēc izsoles paziņoja, ka mērķis ir turpat Liepājā atsākt ražošanu.

Atšķirībā no pārējām šobrīd izsludinātajām uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" mantas izsolēm, kas norit elektroniski, velmētavas ceha iekārtas tika pārdotas klātienē – uzņēmuma administrācijas ēkā Liepājā.

Žurnālistiem vērot izsoli nebija atļauts, taču pēc tās maksātnespējas administrators Guntars Koris apliecināja, ka izsolē piedalījās trīs dalībnieki – metāllūžņu uzpirkšanas un pārstrādes uzņēmums SIA "Tolmets", SIA "FeLM" un Austrijas metalurģijas uzņēmums "Smart Stahl".

Velmētavas mantas izsoles sākumcena bija noteikta 1,33 miljonu eiro apmērā.

Austrijas uzņēmums uzvarējis izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN.

"Tā ir pareiza summa, adekvāta. Šī nauda visa aizies uzturēšanas izdevumu atmaksai," piebilda Koris.

Izskanējis, ka kopš "KVV Liepājas metalurga" maksātnespējas pasludināšanas 2016. gada septembrī tā uzturēšana darba kārtībā kreditoriem izmaksājusi vairāk nekā trīs miljonus eiro.

Šodien izsolē austrieši varēja nopirkt tikai ražošanas iekārtas, jo pati velmētavas ceha ēka šobrīd ir ieķīlāta un tiks pārdota vai iznomāta atsevišķi. 

"Mēs pēc iespējas ātrāk ceram atsākt ražošanu," sacīja uzņēmuma "Smart Stahl GmbH" menedžeris Peters Foltins, atzīstot, ka plānos ir pieņemt darbā daļu no "KVV Liepājas metalurga" bijušajiem darbiniekiem. Pagaidām gan esot pāragri spriest, cik daudz cilvēkiem varētu būt darbs.

Maksātnespējas administrators informēja, ka par velmētavas iekārtām nosolītā summa – nepilni divi miljoni eiro pircējam pilnā apmērā jāsamaksā trešdienas, 21. marta, laikā.

Viņš neatklāja, vai Austrijas uzņēmums pieteicis dalību arī citās izsludinātajās mantas izsolēs, kas noslēgsies 28. martā, tikai bilda, ka pieteikumu tām netrūkst.

Austrijas resursā "firmenabc.at" pieejamā informācija liecina, ka "Smart Stahl GmbH" dibināta 2017.gada aprīlī ar 35 000 eiro pamatkapitālu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Kiprā reģistrētā kompānija "Segoa Ventures Limited". "Smart Stahl Gmbh" raksturota kā holdinga uzņēmums, kas nodarbojas ar tērauda ražošanu, tirdzniecību, vadības un datoru pakalpojumiem.

Jau ziņots, ka 26.februārī sākās arī elektroniskā izsole maksātnespējīgā "KVV Liepājas metalurgs" elektrotēraudkausēšanas ceham un tur esošajai kustamai mantai - cehā uzstādītajām tehnoloģiskajām iekārtām un mašīnām kā lietu kopībai, kā arī četriem uzņēmumam piederošajiem nekustamajiem īpašumiem. Liepājā, Brīvības ielā 94 esošā elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena ir noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Tāpat 26.februārī sākās izsoles Liepājā esošajiem nekustamajiem īpašumiem ar adresi Brīvības ielā 92A, Brīvības ielā 94A, Brīvības ielā 100, Brīvības ielā 100B. Šo četru nekustamo īpašumu kopējā sākumcena ir 313 000 eiro.

Izsoles notiks elektronisko izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv". Tās tiks slēgtas 28.martā plkst.13.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti