De Facto

Parīzes tiesā izskan "Rietumu bankai" neglaimojošas liecības

De Facto

Politiķi bija nogaidījuši ar pirmpirkuma tiesību noteikšanu Inčukalna krātuvei

TV3 un LNT jaunais īpašnieks, visticamāk, kanālus pārdos tālāk

Jaunais TV3 un LNT īpašnieks, visticamāk, drīz vien kanālus pārdos tālāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nākamais televīzijas kanālu TV3 un LNT un īpašnieks ASV privātā kapitāla investīciju uzņēmums "Providence Equity Partners" (PEP) pēc laika šos kanālus atkal pārdos, ziņo LTV raidījums "de facto".

LTV vēsta, ka PEP jau kopš 80.gadu beigās savu klientu līdzekļus iegulda telekomunikāciju, interneta un mediju uzņēmumos visā pasaulē. Tā biznesa modelis – uzņēmumu nopirkt par vienu cenu un vēlāk pārdot par daudz augstāku.

Investīciju konsultants Aivars Jurcāns sarunā ar "de facto" saka: "Jebkurš fonds viņš darbojas ar domu, ka viņi ir īpašnieki uz laiku.

Jebkura kompānija, kuras īpašnieks ir privātā kapitāla investīciju fonds, tiek gatavota pārdošanai. Jautājums var būt tikai par to, vai tas būs pēc trīs, pieciem vai septiņiem gadiem”. 

Kompānijas, kas nodarbojas tieši ar žurnālistiku, PEP portfelī ir mazākumā – un šos uzņēmumus fonds pārdevis vidēji pēc četriem gadiem. Kopā ar citiem investoriem "Providence" ieguldījis vācu mediju koncernā "ProSieben", lielākajā Spānijas preses izdevējā "Ricoletos", un arī Honkongas televīzijas tirgus līderī TVB. Turklāt pirms pārdošanas mediju kompāniju mēdz reformēt – piemēram, kompāniju "Univision", kurai pieder populārākie ASV televīzijas kanāli spāņu valodā, gaida atlaišanu vilnis un pāreja uz izklaides saturu. 

LTV norāda, ka pirms pārdošanas investīciju fondi reformē sev piederošus uzņēmumus ar mērķi audzēt to vērtību. PEP jau pirms dažiem gadiem iegādājies mobilo sakaru un interneta operatoru "Bite" (strādā Latvijā un Lietuvā) un “de facto” secina, ka no "Bite" un bijušajiem MTG biznesiem veidos kādu jaunu, vērtīgāku Baltijas uzņēmumu.

PEP, visticamāk, meklēs veidus kā samazināt izdevumus un optimizēt uzņēmuma darbību.

Konkurences padomē šaubās par to, ka varētu liegt jaunajam investoram veikt kādas izmaņas redakciju vai kanālu darbā.

Nosacījumu paturēt gan TV3, gan LNT ziņu dienestus padome izvirzīja pirms pieciem gadiem, kad TV3 īpašnieks MTG iegādājas LNT, taču tas bija terminēts.

"de facto" atgādina, ka no likumu grozījumiem, kas pieņemti šonedēļ, izriet – televīzijas kanāli TV3 un LNT tiek atzīti par nacionālajai drošībai nozīmīgiem un to pārdošana būtu jāsaskaņo ar Ministru kabinetu. Vai valdībai jāvērtē šī MTG pārdošana ASV fondam – droši nevar pateikt. No vienas puses darījums uzsākts, no otras – tas vēl nav uzsākts – jo jāsagaida ne tikai Latvijas Konkurences padomes, bet arī līdzīgo Igaunijas un Lietuvas iestāžu atzinumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti