Janvārī rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 2,8%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

2021. gada janvārī, salīdzinot ar 2020. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 2,2%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 7,5%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, nozīmīgs apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums bija augsto un vidēji augsto tehnoloģiju nozarēs: farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 9,6%. Ražošanas apjoms ievērojami pieauga arī apģērbu ražošanā – par 16,6%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 14,7%, mēbeļu ražošanā – par 13,3% un pēc īpatsvara lielākajā nozarē – koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā – par 6,3%.

Savukārt ražošanas apjoma samazinājums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 37,3%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 7,3% un citu transportlīdzekļu ražošanā. Kritums bija arī pārtikas produktu ražošanā un gatavo metālizstrādājumu ražošanā (attiecīgi par 8% un 2,3%).

2021. gada janvārī, salīdzinot ar 2020. gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,5%. Ražošanas apjoma kritums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,7% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,2%, bet neliels pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,1%.

Avots: Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2021. gada janvārī, salīdzinot ar pērnā gada janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 2%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,5% un eksportā – par 2,3% (tai skaitā ārpus eirozonas – par 8,6%, savukārt eirozonā kritums par 4,9%).

2021. gada janvārī, salīdzinot ar 2020. gada decembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem samazinājās par 3,5%. Apgrozījums eksportā samazinājās par 5,3% (tai skaitā eirozonā – par 9,5%, ārpus eirozonas – par 1,8%), bet vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 0,5%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti