Izsludināts iepirkums deviņu bateriju elektrovilcienu iegādei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Autotransporta direkcija ir izsludinājusi iepirkumu deviņu jaunu akumulatoru bateriju elektrovilcienu iegādei, informēja direkcijā.

Jaunie vilcieni tiks piegādāti līdz 2026. gada beigām un kursēs līnijā Bolderāja–Sigulda.

Informācija par iepirkuma pirmo kārtu ir publicēta Eiropas Savienības ''Oficiālajā Vēstnesī''. Pretendenti savus pieteikumus var iesniegt līdz 2022. gada 31. maijam. 

Pirmajā iepirkumu kārtā paredzēts atlasīt kandidātus, kas varētu nodrošināt deviņu jaunu bateriju vilcienu piegādi. Savukārt detalizētas sarunas par iepirkuma cenu un citiem apstākļiem, kas var ietekmēt vilcienu piegādi, notiks otrajā iepirkuma par jaunu akumulatoru bateriju elektrovilcienu piegādi kārtā. Tiek plānots, ka otrā iepirkumu kārta tiks izsludināta rudenī. 

Plānots, ka tiks iegādāti deviņi bateriju vilcieni, tomēr iepirkuma dokumentācijā tiek paredzēta iespēja papildu finanšu iespēju atrašanas gadījumā palielināt vilcienu apjomu vēl līdz pat septiņiem jauniem vilcieniem. Finansējums vismaz septiņu vilcienu iegādei tiks piesaistīts no Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna, bet divu vilcienu iegāde tiks līdzfinansēta no Eiropas Savienības fondu 2021.–2027. finansējuma, tai skaitā Kohēzijas fonda finansējuma. 

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ("Konservatīvie") norādīja, ka jaunos elektrovilcienus sagaida satiksmē jau šogad. "Bateriju vilcienus varēs izmantot neelektrificētajās līnijās. Šādu vilcienu priekšrocība ir videi draudzīga tehnoloģija ar ļoti zemu trokšņa līmeni – bateriju vilcieni ir klusāki, līdz ar to arī draudzīgāki pasažieriem, kā arī iedzīvotājiem, kuri dzīvo dzelzceļa sliežu tuvumā," stāstīja ministrs.

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka Satiksmes resorā 2022. gadā turpināsies reģionālo ceļu remontdarbi, kopā ar daļu ilgi gaidīto jauno elektrovilcienu modernizēs peronus, ieviesīs vienotu sabiedriskā transporta biļeti. Notiks valsts programmā plānoto veloceliņu projektēšana. Līdz 2026. gadam Rīgā un Pierīgā plānots iepirkt videi draudzīgākus bezizmešu tehnoloģijas bateriju vilcienus, kā arī modernizēt un izbūvēt sliežu posmus.

Satiksmes ministrijā jau iepriekš norādīja, ka no Atveseļošanas un noturības mehānisma Latvijā 295 miljonu eiro investīcijas plānotas, lai līdz 2026. gadam Rīgā un Pierīgā īstenotu zaļo satiksmes reformu.  

Aģentūra LETA, atsaucoties uz Autotransporta direkciju, vēsta, ka deviņu bateriju vilcienu iegāde orientējoši varētu izmaksāt 75–76 miljonus eiro. Finansējums ir paredzēts tikai ritošā sastāva iegādei. Tas nozīmē, ka infrastruktūrai un uzturēšanai būs jāparedz valsts finansējums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti