Iedzīvotāju prasmju uzlabošanai Latvijā ieviesīs vienoto finanšu pratības kompetenču standartu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Komisija (EK) un OECD finanšu pratības ekspertu struktūra (OECD/INFE) izstrādājušas vienotu finanšu pratības kompetenču standartu pieaugušajiem. Šis standarts Latvijas Bankas vadībā tiks ieviests arī Latvijā. Standarta mērķis ir uzlabot iedzīvotāju naudas lietošanas prasmi un veicināt pārdomātus ar personiskajām finansēm saistītus lēmumus, informēja Latvijas Bankas preses dienesā.

Standarts ir pamats, lai tālāk veidotu valsts politiku, finanšu pratības programmas un izglītojošus materiālus pieaugušajiem finanšu pratības jomā. Tajā iezīmētas nozīmīgākās prasmes, kuras iedzīvotājiem nepieciešamas pārdomātu finanšu lēmumu pieņemšanai. Standarts veidots, papildinot G20/OECD/INFE finanšu pratības pamata kompetenču standartu pieaugušajiem, pielāgojot to Eiropas Savienības (ES) prasībām un iekļaujot ar digitālajām prasmēm un ilgtspējīgām finansēm saistītus jautājumus.

Latvijā 2017. gadā izstrādāts "Pamata kompetenču standarts finanšu pratībā pieaugušajiem". Tas tiks atjaunots Latvijas Bankas vadībā, piesaistot finanšu pratības ekspertus no valsts, nevalstiskā un privātā sektora, lai ieviestu jaunizveidoto EK un OECD/INFE finanšu pratības kompetenču standartu. Arī Latvijā esošo standartu iecerēts papildināt ar ilgtspējīgu finanšu un digitālo prasmju aspektiem.

EK un OECD/INFE vienotais finanšu pratības kompetenču standarts izstrādāts saskaņā ar EK Kapitāla tirgu savienības 2020. gada rīcības plānu. Vienots standarts veicinās labās prakses apmaiņu starp politikas veidotājiem un iesaistītajām pusēm ES līmenī. Standarts ir pieejams OECD/INFE tīmekļvietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti