Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā jūnijā sarucis līdz 6,3%, reģistrētā – līdz 5,9%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā 2022. gada jūnijā bija 6,3%, un salīdzinājumā ar maiju tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati. Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,9%, kopš maija tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem.

Sieviešu faktiskā bezdarba līmenis jūnijā samazinājās par 0,1 procentpunktu līdz 5,4%, taču vīriešu – saruka par 0,3 procentpunktiem, sasniedzot 7,2%.

NVA reģistrētā bezdarba līmenis jūnijā Latvijā bija 5,9%, un kopš maija tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem.

Salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, gan faktiskā, gan reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 1,5 procentpunktiem.

2022. gada jūnijā Latvijā bija 59,7 tūkstoši bezdarbnieku – 25,5 tūkstoši sieviešu un 34,2 tūkstoši vīriešu, kas ir par 1,5 tūkstošiem mazāk nekā maijā un par 13,3 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1,2 tūkstošiem, taču sieviešu – par 0,3 tūkstošiem.

Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs prognozē, ka rudenī varētu būt gaidāms bezdarba kāpums.

Latvijas Bankas ekonomists par bezdarbu rudenī
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem – nodarbinātie un bezdarbnieki – darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti