De Facto

Ieskats 28. aprīļa "De Facto" tematos

De Facto

Aizdomīgi kredīti FKTK darbinieces bijušajā darbavietā

"Ušakova saraksts" - jauni vārdi "Rīgas Satiksmes" konsultantu tīklā

«De facto»: starp «Rīgas satiksmes» konsultantiem arī Daugavpils deputāts un LR4 žurnālists

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

"Rīgas satiksmes" konsultantu sarakstā atrodami gan Rīgas domes deputāti, gan arī ar partiju "Saskaņa" saistīti cilvēki un pat Latvijas Radio 4 žurnālists. Konstantīns Gaņins konsultācijas “Rīgas satiksmei” sniedza kopš 2010. gada, ziņo LTV raidījums “De facto”. Taču ar citu uzvārdu (Kazakovs) viņš strādāja kā žurnālists un kopš 2014. gada vadīja un producēja diskusiju raidījumus Latvijas Radio 4. No “Rīgas satiksmes” Kazakovs saņēma vairāk nekā 3 000 eiro mēnesī (vismaz pēdējos trīs gadus).

Strādājis radio ar citu uzvārdu

Kazakovs no Latvijas Radio patriekts dažas dienas pēc tam, kad informācija par viņa darbu “Rīgas satiksmē” izskanējusi publiski. Radio vadībai nav bažu, ka Kazakova gatavotie raidījumi būtu bijuši neobjektīvi. “De facto” atzīmē, ka Kazakovs vairākkārt ekspertu vietā intervējis “saskaņiešus”.

Piemēram, Eiropas Parlamenta vēlēšanas komentējis “Saskaņas” biedrs, Saeimas vēlēšanās kandidējušais Raimonds Rublovskis.

Rublovski Kazakovs klausītājiem stādījis priekšā vien kā “ģeopolitikas” ekspertu.

Konstantīns Kazakovs LTV skaidroja – “Rīgas satiksmē” esot veicis mārketinga nodaļas uzticētos uzdevumus: “Piemēram, palīdzēju organizēt prezentācijas un preses konferences, piedalījos skolēnu zīmējumu konkursa organizēšanā, palīdzēju veicināt projektus, saistītus ar sabiedrisko attiecību dienesta efektivitātes uzlabošanu utt.”

KNAB pieļauj, ka “Rīgas satiksmes” noslēgtie konsultantu līgumi bijuši fiktīvi.

“De facto” pieejamā informācija liecina – pēdējos trīs gados līgumi noslēgti ar vairāk nekā 60 cilvēkiem un vismaz puse no viņiem bijuši saistīti ar “Saskaņu”, Rīgas domes koalīciju vai pašu Nilu Ušakovu.

LTV norāda, ka Kazakovs nav vienīgais žurnālists, kuru gadiem algojusi “Rīgas satiksme”. Uzņēmumā strādāja arī Dmitrijs Ličkovskis, Nila Ušakova draugs, žurnāla “Patron” galvenais redaktors un Pirmā Baltijas kanāla ziņu dienesta producents un “Patron” žurnāliste Irena Poltoraka. Gan Polotraka, gan Ličkovskis “Rīgas satiksmē” pelnījuši vairāk nekā 2 000 eiro mēnesī. Pienākumi – Poltoraka esot veidojusi saturu stendiem, kas izvietoti pašā uzņēmumā, Ličkovskis gatavoja informāciju sabiedriskā transporta monitoriem.

Ilggadējo konsultantu sarakstā – arī cilvēki, kas ar “Saskaņu” saistīti tieši

Ilggadējo konsultantu sarakstā ir cilvēki, kas ar “Saskaņu” saistīti tieši. Piemēram, Inna Belokurova – kandidējusi Saeimas vēlēšanās, vadījusi “Saskaņas” biroja darbu. “Rīgas satiksmē” Belokurova nodarbojās ar dokumentu skenēšanu.

28 ar «Saskaņu» saistīti «Rīgas satiksmes» konsultanti. Kas viņi ir?

28 ar «Saskaņu» saistīti «Rīgas satiksmes» konsultanti. Kas viņi ir?

Pēc “De facto” aprēķiniem, 28 cilvēki, ar ko "Rīgas satiksme" pēdējos gados slēgusi līgumus, tieši vai pastarpināti ir saistīti ar “Saskaņu”, Nilu Ušakovu vai Rīgas domes struktūrām, kur strādājušie par konsultantu darbu saņēmuši gandrīz 600 000 eiro. Starp konsultantiem ir arī žurnālisti.

Pusgadu algu “Rīgas satiksmē” saņēma Daugavpils domes deputāts no “Saskaņas” Valērijs Kononovs. Gandrīz 2 000 eiro mēnesī viņš ''Rīgas satiksmē'' esot saņēmis par ļoti savdabīgām konsultācijām – palīdzēt Daugavpils un Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmumiem saprast, vai vienam no otra iegādāties transportu.

Gala ziņojumu nav paspējis sagatavot. Par konsultantu Kononovs bija pieņemts nodaļā, kuru vadījis “Rīgas satiksmes” krimināllietā aizdomās turamais Jānis Volkinšteins.

Pusgadu 3 000 eiro mēnesī saņēma bijusī “Rīgas ūdens” un ''Rīgas namu pārvaldnieka'' valdes locekle Ineta Zalāne. Viņa esot konsultējusi uzņēmumu par transporta plūsmas uzlabošanu.

Cita bijusī ''Rīgas namu pārvaldnieka'' valdes locekle un tagad kultūras pils ''Ziemeļblāzma''  direktore Inita Andžāne konsultējusi “Rīgas satiksmes” muzeja veidošanu. Līgumi bijuši noslēgti arī ar bijušo Aināra Šlesera biroja vadītāju Ingu Pelšu un ar nakts kluba “First Mir” valdes locekli Nordālu Meibergu. Meibergs gatavoja dokumentāciju iepirkumam, kurā vēlāk uzvarēja “Gods kalpot Rīgai” biedra Aleksandra Brandava firma “Rīgas mikroautobusu satiksme”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti