Būvnieks «Binders» Igaunijai spiests maksāt 4,7 miljonus eiro saistībā ar Pērnavas apvedceļa būvniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 3 mēnešiem.

Būvniecības kompānijai SIA “Binders” saistībā ar realizētajiem projektiem problēmas jāpiedzīvo ne tikai Latvijā. Kā noskaidroja Latvijas Televīzija, pērn uzņēmums bija spiests samaksāt 4,7 miljonus eiro Igaunijai, lai segtu kaimiņvalstij radītos zaudējumus saistībā ar Pērnavas apvedceļa būvniecību.

Tas bija Eiropas Savienības līdzfinansēts projekts, un būvdarbu kavējumu dēļ Igaunijai bija problēmas ar naudas saņemšanu. Notikušajam ir gandrīz desmit gadu sena vēsture, tomēr tiesvedība beidzās tikai 2017.gadā.

Uzņēmumā sacīja, ka sprieduma izpilde neietekmē šā brīža darbu, jo uzņēmums tiesvedības periodā veidoja uzkrājumus, lai zaudējuma gadījumā varētu samaksāt prasīto summu.

“Binders” gan skaidro, ka problēmas toreiz radušās šā projekta konsorcijā esošā Igaunijas būvniecības uzņēmuma dēļ, kas neesot spējis tikt galā ar saviem uzdevumiem. Tam sekojušas dažādas problēmas, līdz Latvijas kompānija Igaunijas Ceļu satiksmes pārvaldei paziņojusi par līguma izbeigšanu.

Vēlāk, tiesājoties par zaudējumiem, tiesa bija Igaunijas pusē. Igaunijas ceļu pārvaldē Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka “Binders” samaksājis prasīto summu, taču detalizētāk komentēt notikušo nedrīkstot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti