Rīta Panorāma

Pagaidām turpinās Ukrainas graudu eksports pa Melno jūru

Rīta Panorāma

Kas notiek ar tekstila atkritumiem Latvijā?

Anglijā putnu gripas dēļ mājputniem "telpu režīms"

Anglijā putnu gripas uzliesmojuma dēļ no nākamās nedēļas mājputni jātur telpās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Putnu gripas uzliesmojuma dēļ visi mājputni Anglijā no 7. novembra jātur telpās. Šis un citi ierobežojošie pasākumi rada bažas par nopietnu putnu gaļas cenas pieaugumu. 

Britu raidorganizācija BBC vēsta, ka kopš pērnā gada oktobra apstiprināti vairāk nekā 210 putnu gripas uzliesmojuma gadījumi, un īpaši strauji infekcija izplatās patlaban. Oktobrī konstatēti 80 gadījumi, kuru dēļ saimniecībās bija jāiznīcina 2,3 miljoni mājputnu. Kopējais zaudējumu apjoms gada laikā ir 2,5 reizes lielāks. 

Slimību pārnes migrējošie savvaļas putni, tāpēc izolācija ir vienīgais veids, kā ierobežot vīrusa izplatību, tomēr šie pasākumi smagi ietekmē lauksaimniekus. Īpaši satraukušies ir tītaru audzētāji, jo šie putni parasti tiek turēti brīvībā, un lielākā peļņa tiek gūta pirms Ziemassvētkiem. 

Kāds žurnālistu aptaujātais lauksaimnieks informēja, ka zina vismaz divus audzētājus, kas bija spiesti likvidēt tūkstošiem putnu un likvidēt biznesu. 

Valstī radīsies deficīts, un cenu pieaugumu veicina arī augstās enerģijas un barības cenas. Tikmēr valdība norādīja, ka nedēļā valstī pārdod apmēram 20 miljonus mājputnu, un patlaban iznīcināta vien niecīga daļa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti