Maijā mazumtirdzniecībā kritums piebremzējas, joprojām mazāk pērk pārtiku

2023. gada maijā, salīdzinot ar 2022. gada maiju, mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri koriģētie dati salīdzināmajās cenās.

Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 6,2%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 1,3%, autodegvielas – palielinājās par 10,9%.

Salīdzinot ar 2022. gada maiju, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 7,4%), farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (par 6,5%) un metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā (par 4,2%).

Apgrozījuma kritums bija nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 15,8%), informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos (par 7,8%) un kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 6,5%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 2,2%.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

2023. gada maijā, salīdzinot ar aprīli, pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,6%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 0,5%.

Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 1,1%, autodegvielas mazumtirdzniecība palielinājās par 1,2%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 11,5%), nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 6,5%) un farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (par 4,6%).

Vislielākais apgrozījuma kritums bija kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 2,1%).

2023. gada maijā, salīdzinot ar aprīli, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieauga par 5,1%.

KONTEKSTS:

2023. gada aprīlī, salīdzinot ar 2022. gada aprīli, mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 3%, martā apgrozījums bija samazinājies par 9%, bet pērn kopumā mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā, salīdzinot ar 2021. gadu, pieauga par 4,2%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti