Gāzes patēriņš Latvijā sarucis par 7%, «Conexus» peļņa pērn augusi līdz 16,2 miljoniem eiro

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora "Conexus Baltic Grid" apgrozījums pērn sasniedzis 76 miljonus eiro, kas ir par 39 % vairāk nekā iepriekšējā gadā. Dabasgāzes patēriņa apjoms Latvijas lietotāju vajadzībām pērn bija 7% mazāk nekā iepriekšējā gadā, bet uzņēmuma peļņa augusi par 4,8 miljoniem eiro, sasniedzot 16,2 miljonus eiro, informēja uzņēmums.

Pārskata gada beigās Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (PGK) bija noglabāta dabasgāze 17,9 teravatstundu (TWh) apjomā (ieskaitot energoapgādes drošuma rezerves), kas ir par 58% vairāk nekā pērn šajā laikā.

2023. gada 15. oktobrī, uzsākot dabasgāzes izņemšanas sezonu, Inčukalna krātuvē atradās 21,7 TWh dabasgāzes, un sezona tika sākta ar lielāko krātuvē noglabāto dabasgāzes apjomu pēdējo piecu gadu laikā.

Tikmēr dabasgāzes patēriņa apjoms Latvijas lietotāju vajadzībām 2023. gadā sasniedza 8,2 TWh, kas ir par 7% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Dabasgāzes patēriņa samazinājumu ietekmēja gan laika apstākļi, gan arī vēl salīdzinoši augstās dabasgāzes cenas, kas lietotājiem lika samazināt dabasgāzes patēriņu, norādīja "Conexus".

Kopējais pārvadītās dabasgāzes apjoms Latvijā 2023. gadā sasniedza 29,1 TWh, kas ir par 7% mazāk nekā iepriekšējā gadā.

2023. gadā "Conexus" nodrošināja nepārtrauktu dabasgāzes piegādi lietotājiem Latvijā, kā arī dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas  pakalpojumus Lietuvas, Igaunijas un Somijas vajadzībām. Dabasgāzes iesūknēšanas sezonā uz vienoto Latvijas un Igaunijas zonu aptuveni 70% no kopējā gāzes apjoma tika piegādāti no Lietuvas, savukārt 30% no Somijas.

Augstais pieprasījums pēc dabasgāzes uzglabāšanas Inčukalna krātuvē sekmēja "Conexus" ieņēmumu kāpumu.

Pārskata periodā ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem (EBITDA) palielinājās par 57%, salīdzinot ar 2022. gada rezultātu, un sasniedza 50,5 miljonus eiro, savukārt peļņa bija 16,2 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājusies par 4,8 miljoniem eiro.

Ieņēmumus un EBITDA pozitīvi ietekmēja uzglabāšanas pakalpojuma ieņēmumu un EBITDA palielinājums, savukārt pārvades segmenta ieņēmumi un EBITDA saglabājušies bez vērā ņemamām izmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti