VIDEO: Saruna «Kā līdz vecumam tikt pie bagātības»

Latvijas Banka "Tavas pensijas nedēļas" ietvaros pirmdien, 27. novembrī, plkst. 16 rīko sarunu "Kā līdz vecumam tikt pie bagātības?", informēja centrālajā bankā.

Eksperti sarunā pastāstīs, kā darbojas Latvijas pensiju sistēma un kā izvēlēties sev piemērotāko pieeju pensiju uzkrājuma veidošanai.

Sarunā piedalīsies Latvijas Bankas Apdrošināšanas un pensiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Evija Dundure un programmas "Neatkarīgais investors" partneris, "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv" raidījuma "Jauni un bagāti" producents Valters Vestmanis. Sarunu vadīs Latvijas Bankas Finanšu pratības daļas vadītāja Aija Brikše.

Latvijas Bankā informēja, ka pirmdien sākas "Tavas pensijas nedēļa" – pasākumu un aktivitāšu kopums, kuru Latvijas finanšu nozares dalībnieki rīko jau trešo reizi, lai veicinātu pārdomātu un savlaicīgu ilgtermiņa uzkrājumu veidošanu.

"Tavas pensijas nedēļā" iedzīvotājiem tiks atgādināts, ka labākais laiks, lai sāktu veidot pārdomātu pensijas uzkrājumu, ir jau no pirmās algas, bet nākamais labākais brīdis ir tagad.

Nedēļā ar īpašām aktivitātēm piedalīsies Latvijas Banka, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Finanšu nozares asociācija, "SEB banka", "Luminor Bank" Latvijas filiāle un "Citadele banka".

Nedēļas ietvaros notiks lekcijas augstskolās un nodarbības skolās, kas veltītas ilgtermiņa uzkrājumu tēmai. Nedēļas aktivitātēm var sekot līdzi Latvijas Bankas izglītojošajā tīmekļvietnē "Naudas skola" un "Facebook" lapā "Naudasprasme".

Kā liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dati, Latvijas iedzīvotāji, aizejot pensijā, vidēji saņem tikai pusi no ienākumiem, kuri bija pirms pensionēšanās, proti, 54,3%.

Tas nozīmē, ja cilvēka darba alga bija 1000 eiro mēnesī, tad, aizejot pensijā, viņa ienākumi strauji samazinās un viņš saņem 543 eiro mēnesī.

Tas tiek saukts par ienākumu aizvietošanas koeficientu, un Latvijas Bankas prognozes liecina, ka pašreizējās demogrāfiskās situācijas rezultātā ienākumu aizvietošanas koeficients turpinās samazināties un nākotnē nepārsniegs 40%. Tāpēc individuālo papildu uzkrājumu veidošana vecumdienām ir ļoti būtiska.

Pēc Latvijas Bankas pasūtījuma veiktā "Latvijas Faktu" socioloģiskā aptauja liecina, ka lielākā daļa jeb 77% Latvijas iedzīvotāju domā, ka pensiju vecumdienās nodrošinās 1. un 2. pensiju līmenis. Arvien lielāka daļa iedzīvotāju (37%) prognozē, ka arī pensijas vecumā turpinās strādāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti