«Latvenergo» kļūst par «Latvijas Vēja parku» vienīgo īpašnieku

Atbilstoši valdības lēmumam par SIA "Latvijas Vēja parki" (LVP) 100% daļu īpašnieci kļuvusi valsts AS "Latvenergo", kurai līdz šim kopuzņēmumā piederēja 80% kapitāla daļu, bet 20% – AS "Latvijas Valsts meži" (LVM), informēja energokompānijas preses sekretāre Ivita Bidere.

Valdība 2024. gada 9. aprīlī izskatīja informatīvo ziņojumu "Par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām, kas virzāmas sākotnējam publiskam piedāvājumam" un pieņēma lēmumu – atļaut LVM izbeigt līdzdalību LVP. Līdz ar to 2024. gada 23. aprīlī LVM un AS "Latvenergo" noslēdza līgumu par visu LVM piederošo LVP daļu (20%) atsavināšanu AS "Latvenergo".

LVP kapitāla daļu vērtību noteica starptautiski atzīts biznesa konsultāciju uzņēmums SIA "KPMG Baltics".

Saskaņā ar "Latvenergo" koncerna konsolidēto vidēja termiņa darbības stratēģiju 2022.–2026. gadam, kurā viens no būtiskākajiem "Latvenergo" mērķiem ir noteikts atjaunīgos energoresursus (AER) izmantojoša ģenerācijas portfeļa audzēšana mājas tirgū un ārpus tā, fokusējoties uz vēja un saules elektrostacijām, ir plānots līdz 2026. gadam īstenot AER projektus 600 MW apmērā, bet līdz 2030. gadam – 2300 MW apmērā.

"Latvenergo" stratēģijas īstenošanai un Ministru kabineta noteiktā "Latvenergo" vispārējā stratēģiskā mērķa sasniegšanai 2022. gadā "Latvenergo" piedalījās LVP dibināšanā, kuras mērķis ir vēja parku ar kopējo jaudu vismaz 800 MW un ar to saistītās infrastruktūras projektēšana, izbūve un ekspluatācija Latvijas valsts mežu teritorijās.

Sākotnēji LVP dibināja kā kopuzņēmumu, kurā 80% kapitāla daļu piederēja "Latvenergo" un 20% LVM. LVP uzstādītā mērķa realizācija būs būtiska "Latvenergo" koncerna stratēģisko mērķu izpildei, jo plānots LVP vēja parku ietvaros attīstīt 800 MW vēja elektrostaciju jaudas līdz 2030. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti