PTAC piedāvā izglītojošu materiālu «Finanšu pratības pamatkurss – Ceļā uz dzīves meistarību»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Finanšu pratības nedēļas laikā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) vēlas vērst patērētāju uzmanību finanšu pratībai, tādēļ ir izstrādājis materiālu par finanšu jautājumiem "Finanšu pratības pamatkurss – Ceļā uz dzīves meistarību", kas domāts gan pedagogiem un jauniešiem, gan ikvienam interesentam, kas vēlas labāk izprast, kā rīkoties ar savu naudu – izvēloties un lietojot dažādus finanšu produktus, kā arī plānojot savu budžetu un tēriņus un pasargājot sevi no iespējamas krāpniecības.

"Finanšu pratības pamatkurss - Ceļā uz dzīves meistarību" pieejams šeit.

Šajā materiālā vienkāršā, ikvienam saprotamā valodā aprakstīti gan naudas plānošanas jautājumi, gan populārākie finanšu produkti, informēja PTAC.

Visplašāk ietverti kreditēšanas jautājumi, jo, ņemot vērā patērētāju sūdzības, PTAC secinājis, ka ne visiem ir skaidras pamatlietas, piemēram, kā pārliecināties, vai nepārmaksā par kredītu, kāpēc pamatsumma dilst lēni, kā rīkoties, ja ir kādas neskaidrības, grūtības segt maksājumus vai vēlēšanās dzēst kredītu ātrāk.

Materiālā arī ietverti jautājumi par to, kas jāņem vērā pirms aizņemšanās, par atbilstošākā kredīta produkta izvēli un nosacījumiem. Ne visiem ir skaidrs,piemēram, ka, izvēloties kredīta produktu uz garu atmaksas termiņu ar nelielu mēneša maksājumu, patērētājs pārmaksās vairāk, secināja PTAC.

Materiālā ietvertas dažādas idejas un ierosinājumi, kā samazināt tēriņus, lai vieglāk būtu segt rēķinus un citus maksājumus. Atsevišķas sadaļas atvēlētas informācijai par uzkrājumu veidošanu un padomiem, kā izvairīties no krāpniekiem.

Šis materiāls būs noderīgs palīgs, kas ļaus virzīties augšup finanšu meistarības kalnā, pilnveidojot zināšanas par vēlmēm, vajadzībām un iespējām tās realizēt, kā arī mācoties izprast faktorus, kas ietekmē lēmumu aizņemties, un to, kā veikt atbildīgu izvēli un spēt izvērtēt finanšu lēmuma rezultātus.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti