PVD no rītdienas uz robežas pastiprināti kontrolēs pārtikas preces no Krievijas un Baltkrievijas

Ņemot vērā nepārtraukto un apjomīgo pārtikas un dzīvnieku barības kravu plūsmu, kas no Krievijas un Baltkrievijas caur Latvijas robežkontroles punktiem tiek ievesta Eiropas Savienībā (ES), no rītdienas, 24. februāra, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsāks pastiprinātu šo kravu robežkontroli uz Eiropas Savienības ārējās robežas, informēja dienestā.

Pastiprinātā kontrole tiks uzsākta, lai noraidītu bažas par riskiem cilvēku un dzīvnieku veselībai, kā arī pārliecinātos par sūtījumu atbilstību ES normatīvajiem aktiem, tostarp nepieļaujot, ka patērētāji varētu tikt maldināti par preču veidu, identitāti, īpašībām, sastāvu, daudzumu, derīgumu, izcelsmes valsti vai izcelšanās vietu, izgatavošanas vai ražošanas metodi.

Pastiprināta kontrole nozīmē to, ka vismaz 10% preču no noteiktām preču grupām, piemēram, zirņiem, graudaugu produktiem, eļļas augu sēklām, lopbarībai, kas tiks vestas no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī vismaz 5 % preču, kas tiks vestas no citām trešajām valstīm, tiks veikta ne tikai dokumentu, identitātes un fiziskā pārbaude, bet arī tiks noņemti paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem.

PVD atgādināja, ka no 15. februāra ir spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz, ka par tādu pārtikas preču, kam nav dzīvnieku izcelsme, un rūpniecības preču (izņemot pārtiku) sūtījumu robežkontroli, kas tiek ievestas no trešajām valstīm, ir jāmaksā vairāk nekā līdz šim. Tāpat noteikta papildu maksa par produktu pastiprināto kontroli – gan tādu, kas tiek veikta saskaņā ar ES normatīvajiem aktiem, gan tādu, kas tiek veikta saskaņā ar nacionāla mēroga normatīvajiem aktiem.

Saskaņā ar PVD datiem 2023. gadā PVD robežkontrolei tika uzrādītas 2 513 271 tonnas dažādu no Krievijas un Baltkrievijas ievestu pārtikas preču, tostarp lopbarība, graudaugi, dārzeņi, sēklas, dzērieni, cukura konditorejas izstrādājumi, kafija, tēja un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti