Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā martā bija 7,1%, reģistrētais – 5,8%

Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā 2024. gada martā bija 7,1%, un kopš februāra tas ir samazinājies par 0,1 procentpunktu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins. Salīdzinot ar 2023. gada martu, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,8 procentpunktiem.

Sieviešu bezdarba līmenis martā samazinājās par 0,1 procentpunktu līdz 6,2%, vīriešu – par 0,2 procentpunktiem līdz 8%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,8%, un kopš februāra tas nav mainījies. Salīdzinot ar 2023. gada martu, reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem.

2024. gada martā Latvijā bija 66,5 tūkstoši bezdarbnieku (29,2 tūkstoši sieviešu un 37,3 tūkstoši vīriešu), tas ir par 1,2 tūkstošiem mazāk nekā februārī un par 7,3 tūkstošiem vairāk nekā 2023. gada martā. Mēneša laikā vīriešu bezdarbnieku skaits samazinājās par 0,8 tūkstošiem, sieviešu – par 0,4 tūkstošiem.

CSP atzīmēja, ka reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā.

Faktiskā bezdarba līmenis tiek aprēķināts netieši, izmantojot CSP darbaspēka apsekojuma ceturkšņu novērtējumus un NVA mēnešu datus par reģistrētajiem bezdarbniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti