Siltumenerģijas tarifi jūnijā samazināsies vēl deviņās apdzīvotās vietās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jūnijā siltumenerģijas tarifi saistībā ar kurināmā cenu izmaiņām samazināsies arī Bauskā, Alūksnē, Piņķos, Jelgavā, Gulbenē, Ozolniekos, Olainē, Pārolainē un Strenčos, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), kas izvērtējusi un šodien padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus astoņiem siltumapgādes komersantiem.

Bauskā tarifs būs vēl par 15% zemāks

Bauskā siltumenerģijas tarifs turpinās samazināties – no šā gada 1. jūnija siltumenerģijas tarifs būs vēl par 15% zemāks jeb 74,88 eiro/MWh, salīdzinot ar šobrīd piemēroto.

SPRK atgādināja, ka šā gada 1. maijā tarifs samazinājās par 20,7%. Tarifs no šā gada 1.jūnija samazināsies, pateicoties kurināmā (dabasgāze un šķelda) cenu samazinājumam. Visvairāk jeb 81% no kopējā siltumenerģijas apjoma komersants saražo, izmantojot šķeldu, bet 19% saražo ar dabasgāzi.

Alūksnē tarifs samazināsies par 7,7%

Alūksnē no šā gada 1. jūnija siltumenerģijas tarifs samazināsies par 7,7%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto no šā gada 1.aprīļa, un būs 81,54 eiro/MWh. Tarifa izmaiņas saistītas ar kurināmā (šķelda un granulas) cenu samazinājumu. Visvairāk jeb 89% no kopējā siltumenerģijas apjoma komersants saražo, izmantojot šķeldu, bet 11% ar granulām.

Piņķos tarifs samazināsies par 47,1%

Piņķos siltumenerģijas tarifs no šā gada 1. jūnija samazināsies par 47,1%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš šā gada 1. februāra. Jaunais tarifs būs 101,45 eiro/MWh līdzšinējā 191,91 eiro/MWh vietā. Tarifa izmaiņas saistītas ar dabasgāzes iepirkuma cenas samazināšanos, konkursa kārtībā noslēdzot jaunu dabasgāzes piegādes līgumu.

Jelgavā tarifs būs par 7,6% zemāks

Jelgavā siltumenerģijas tarifs turpinās samazināties arī no šā gada 1. jūnija. Salīdzinot ar šobrīd piemēroto, jaunais tarifs būs par 7,6% zemāks jeb 71,44 eiro/MWh. Tarifa izmaiņas saistītas ar iepirktās siltumenerģijas (no SIA "Gren Latvia" koģenerācijas stacijas, kas ražošanā izmanto šķeldu) izmaksu samazinājumu.

SPRK atgādināja, ka no šā gada 1. maija tarifs Jelgavā samazinājās par 11,9%.

Gulbenē tarifs samazinies vēl par 14,2%

Arī Gulbenē no šā gada 1. jūnija turpinās samazināties siltumenerģijas tarifs. SPRK atgādināja, ka no šā gada 1. maija tarifs samazinājās par 5,9%. Salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš šā gada 1.maija, jaunais tarifs no 1. jūnija samazināsies vēl par 14,2% un būs 76 eiro/MWh.

Siltumenerģijas tarifa samazinājums saistīts ar zemāku šķeldas cenu, ko komersants pārskatījis brīdī, kad tirgū novērota šķeldas cenas lejupslīde.

Ozolniekos tarifs samazināsies par 19,6%

Ozolniekos no šā gada 1. jūnija siltumenerģijas tarifs samazināsies par 19,6%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš šā gada 1. februāra. Līdz ar to jaunais tarifs būs 78,99 eiro/MWh.

Ozolnieku ciemā siltumenerģijas ražošanai kā kurināmo komersants izmanto šķeldu (67,9% īpatsvars) un dabasgāzi (32,1% īpatsvars). Tarifa izmaiņas saistītas ar dabasgāzes iepirkuma cenas samazināšanos, konkursa kārtībā noslēdzot jaunu dabasgāzes piegādes līgumu.

Olainē un Pārolainē tarifs samazināsies vēl par 2,2%

Arī Olainē un Pārolainē siltumenerģijas tarifs turpina samazināties – no šā gada 2. jūnija tas samazināsies vēl par 2,2%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto, un būs 84,55 eiro/MWh.

Tarifs samazinājies kurināmā (dabasgāze) cenas un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu dēļ.

SPRK atgādināja, ka no šā gada 5. maija tarifs samazinājās par 21,8%.

Strenčos tarifs samazināsies par 11,4%

Strenčos no šā gada 10. jūnija siltumenerģijas tarifs samazināsies par 11,4%, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš 2022. gada 15. oktobra. Līdz ar to jaunais tarifs būs 98,73 eiro/MWh.

Tarifs samazinājies saistībā ar kurināmā (šķeldas) cenas izmaiņām, norādīja SPRK.

Noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu visi komersanti iesniedza laikā no šā gada 27. aprīļa līdz 8. maijam. SPRK, izvērtējot komersantu iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

SPRK atgādināja, ka jūnijā tarifi samazināsies arī Ķekavā, Limbažos, Umurgas ciemā, Valmierā, Aizkrauklē, Jēkabpilī un Baložos, Daugavpilī, Rēzeknē, Ikšķilē, Saldū, kā arī Ezeres un Pampāļu ciemā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti