Latvijas Banka piemēro 260 000 eiro sodu «Reģionālajai investīciju bankai»

Latvijas Banka piemērojusi 260 000 eiro soda naudu AS "Reģionālā investīciju banka", informēja Latvijas Banka.

Latvijas Banka ar "Reģionālo investīciju banku" noslēgusi administratīvo līgumu, kas paredz, ka AS "Reģionālā investīciju banka" īstenos tiesiskos pienākumus saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILLTPF) novēršanas normatīvo aktu prasību ievērošanu un iekšējās kontroles sistēmas uzlabošanu. 

Vienlaikus par konstatētajiem normatīvo aktu pārkāpumiem un iekšējās kontroles sistēmas trūkumiem kredītiestādei piemērota soda nauda 259 867 eiro apmērā. 

Finanšu un kapitāla tirgus komisija 2022. gadā pārbaudē konstatēja atsevišķus iekšējās kontroles sistēmas darbības trūkumus un NILLTPF novēršanas normatīvo aktu pārkāpumus, kas saistīti ar nepietiekamu augsta riska klientu no augsta riska valstīm izpēti un to darījumu uzraudzību.

"Reģionālā investīciju banka" konstatētos pārkāpumus un trūkumus atzīst un ir operatīvi veikusi pasākumus to novēršanai, kas ir pamats administratīvā līguma slēgšanai, norādīja Latvijas Banka. 

Administratīvais līgums paredz "Reģionālās investīciju bankas" tiesiskos pienākumus, kuri ir vērsti uz kredītiestādes iekšējās kontroles sistēmas stiprināšanu un darbības atbilstību NILLTPF novēršanas normatīvo aktu prasībām, īpaši saistībā ar augsta riska klientu izpētes un darījumu uzraudzības procesa pilnveidi. Tiesisko pienākumu izpildi uzraudzīs Latvijas Banka.

Latvijas Bankas mērķis finanšu sektora dalībnieku uzraudzībā ir veicināt konstruktīvu sadarbību ar Latvijas finanšu tirgus dalībniekiem. Situācijā, kad tiek konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi vai trūkumi kredītiestādes darbībā, ir īpaši svarīgi, lai kredītiestāde pārkāpumus un trūkumus izprot, atzīst, izstrādā plānu pēc iespējas ātrākai to novēršanai un turpmākajā darbībā nepieļauj konstatētos pārkāpumus, atzīmēja Latvijas Banka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti