Andrejsalas attīstībā sadarbībā ar arābu investoriem plāno ieguldīt 3 miljardus eiro

Andrejsalas apkaimes teritorijas attīstībā turpmāko 15 gadu laikā iecerēts ieguldīt vairāk nekā 3 miljardus eiro, informēja Rīgas domē. Šāda apņemšanās pausta sadarbības memorandā, kuru trešdien, 10. janvārī, parakstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") un Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmējs, nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas "Eagle Hills" vadītājs Mohameds Ali Alabbars (Mohamed Ali Alabbar).

Rīgas ilgtspējīgas plānošanas stratēģijā Andrejsalas apkaime ir noteikta kā stratēģiskas nozīmes pilsētas attīstības teritorija, kuras unikālo atrašanās vietu un vērtību novērtē arī Apvienoto Arābu Emirātu investors, atzīstot to par vienu no perspektīvākajām pilsētvides attīstības iespējām Ziemeļeiropā.

Kas ir investori " Eagle Hills"?

  • "Eagle Hills" ir Abū Dabī bāzēta privāta nekustamo īpašumu investīciju un attīstības kompānija, kas koncentrējas uz jaunu pilsētas centru attīstību strauji augošajos starptautiskajos tirgos.
  • Koncentrējoties uz liela mēroga nekustamā īpašuma projektu izstrādi, "Eagle Hills" projektē un attīsta jauktas izmantošanas projektus. 
  • Šobrīd uzņēmums izstrādā projektus AAE, Omānā, Bahreinā, Ēģiptē, Jordānijā, Marokā, Etiopijā, Serbijā, Albānijā un Horvātijā.

"Investīcijas ir pilsētas un visas valsts ekonomikas asinsrites obligāta komponente, tādēļ Rīga ārvalstu investoru piesaistei velta īpašu vērību. Rīgai investīciju piesaistē ir visplašākās iespējas – kā ražošanas un pakalpojumu nozarēs, tā pilsētvides attīstīšanā. Vērienīgu pasaules pieredzi guvuša investora interese par vienu no Rīgas prioritāri attīstāmām teritorijām, kāda, bez šaubām, ir Andrejsala un tās apkaime, ir ļoti apsveicama," uzsvēris Rīgas mērs. 

Mohameds Ali Alabbars, pamatojot savu izvēli un mērķi ieguldīt investīcijas, norādīja, ka Rīga ir pelnījusi patiesi izcilu ūdensmalu – savu "Nordhavn" kā Kopenhāgenā, "HafenCity" kā Hamburgā.

"Šeit ir ziemeļu metropole, kas atrodas upes un jūras krastā. Ar nekustamo īpašumu attīstību esmu nodarbojies 30 gadus, strādājis 16 valstīs. Manā attīstītāja pieredzē šī ir unikāla vieta. Mans mērķis kopā ar vietējiem partneriem ir dāvāt Rīgai izcilu jaunas pilsētapbūves paraugu, vienlaikus saglabājot šīs vietas raksturu, lai rīdziniekiem būtu vieta, kur dzīvot, strādāt un doties atpūsties, un vieta, ko pilsētas viesiem apmeklēt," paudis uzņēmējs.

Rīgas pašvaldība ar investoru strādās pie tādām pilsētas prioritātēm kā mobilitātes un transporta risinājumi, publiskās ārtelpas un Daugavmalas publiska pieejamība, dzīvojamā fonda paplašināšana, uzņēmējdarbības attīstība, vienlaikus veicinot investora sadarbību ar pašvaldības kapitālsabiedrībām un institūcijām, kā arī popularizējot Rīgu kā galamērķi un piemērotu vietu ārvalstu uzņēmējiem, attīstītājiem un tūristiem. 

Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmējs aptuveni 57 ha lielo teritoriju plāno attīstīt kā daudzfunkcionālu vidi,

paplašinot dzīvojamo fondu ar vairāk nekā 6500 dzīvokļiem, izbūvējot jaunu Rīgas ostas pasažieru termināli, piedāvājot plašas iespējas uzņēmējdarbībai, kultūrai, labiekārtojot publisko ārtelpu un pārbūvējot Daugavas krastmalu par iedzīvotājiem pieejamu promenādi.

Plānotos projektus paredzēts realizēt tuvāko 10–15 gadu laikā, kopumā Andrejsalas apkaimes teritorijas attīstībā ieguldot vairāk nekā 3 miljardus eiro. Projektus plānots realizēt vairākās kārtās, un darbs pie pirmās no tām jau ir sācies. 

Andrejsalas apkaimei īpašo nozīmi un vērtību piešķir atrašanās vieta, jo tiešā tuvumā atrodas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautais Rīgas vēsturiskais centrs, jūgendstila apbūves rajons un vecpilsēta. Pašvaldība ir noteikusi, ka Andrejsalas apkaimei jāattīstās kā savdabīgai un daudzfunkcionālai darījumu, pakalpojumu, mājokļu un nozīmīgu publisku objektu teritorijai – pilsētas apakšcentram, kas saistīts ar jūras pasažieru transportu, jahtu sportu, rekreāciju un tūrismu, izmantojot šim nolūkam esošo vērtīgo kultūras mantojumu, akvatoriju un krastmalu, tādējādi veicinot vēsturiskā un mūsdienīgā laikmeta mijiedarbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti