«Signet Bank» plāno iegūt izšķirošu ietekmi pār «LPB Bank»

"Signet Bank" plāno iegūt izšķirošu ietekmi pār "LPB Bank", liecina Konkurences padomes publiskotā informācija.

Konkurences padome informē, ka ir saņemts "Signet Bank" apvienošanās ziņojums par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār "LPB Bank".

"Signet Bank" darbojas banku pakalpojumu sniegšanas tirgū, proti, tā nodarbojas ar finanšu un ieguldījumu pakalpojumu sniegšanu, tostarp arī korporatīvo finanšu un investīciju bankas pakalpojumu sniegšanu. Arī "LPB Bank" darbojas banku pakalpojumu sniegšanas tirgū, bet tās saistītie uzņēmumi nodarbojas ar sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, loģistiku, uzglabāšanu un noliktavu saimniecību, kravu iekraušanu un izkraušanu un, kā arī veic pārējās transporta palīgdarbības, īsteno arī jauno tehnoloģiju ieviešanu un attīstību Latvijas tirgū, kā arī ar dažāda veida tirdzniecību.

Tādējādi "Signet Bank" un "LPB Bank" darbība pārklājas banku pakalpojumu tirgū Latvijas teritorijā.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei  ir jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Latvijas Banka komentāru saistībā ar šo abu banku apvienošanos līdz šim nav sniegusi.

Jau vēstīts, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), kas no šā gada pievienota Latvijas Bankai, 2022. gada 7.  jūlijā atļāva "Signet Bank" un "Expobank" apvienošanos. Abu banku darbības apvienošana īstenota, "Signet Bank" nododot "Expobank" savu kredītiestādes uzņēmumu – visus "Signet Bank" aktīvus un saistības, ar klientiem un darījumu partneriem noslēgtos līgumus un "Signet Bank" dalību citās sabiedrībās. Tādējādi "Signet Bank" 2022. gada 12. jūlijā mainīja nosaukumu uz "SB Resolution", bet "Expobank" pārtapa par "Signet Bank".

2023. gada deviņos mēnešos "Signet Bank" strādāja ar peļņu 4,319 miljonu eiro apmērā, kamēr bankas grupas peļņa bija 3,794 miljoni eiro. "Signet Bank" aktīvi 2023. gada 30. septembrī bija 385,373 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,3% mazāk nekā 2022. gada beigās, kad bankas aktīvi bija 394,307 miljoni eiro.

"Signet Bank" akcionāri ir deviņi Latvijas un starptautiskie privātie investori, tostarp "Signet Acquisition III" (24,5%), kuras vienīgais akcionārs ir ASV investors Aleksandrs Solovejs, AS "RIT Group" (19,51%), kura pieder Rapoportu ģimenei, un SIA "Reglink" (15,93% ), kuras dibinātāja ir Irīna Pīgozne.

Savukārt "LPB Bank" šogad deviņos mēnešos strādāja ar peļņu 789 000 eiro apmērā, kas ir 3,9 reizes mazāk nekā 2022. gada attiecīgajā periodā. Bankas aktīvi 2023. gada septembra beigās bija 168,906 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,4% vairāk nekā 2022. gada beigās, kad "LPB Bank" aktīvi bija 164,994 miljonu eiro apmērā.

"LPB Bank" vienīgais īpašnieks ir SIA "Mono". Savukārt "Mono" īpašnieki ir Mihails Uļmans (49,43%), ASV pilsonis Aleksandrs Plotkins (32,67%) un Biomins Kajems (17,9%), liecina "Firmas.lv" informācija.

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā 2023. gada 20. maijā sāka skatīt maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu, kurā par slepkavības izdarīšanu sevišķi pastiprinošos apstākļos apsūdzētas trīs personas.

Policija lietu prokuratūrai nodeva 2022. gada novembra beigās pret četrām personām – trīs Latvijas pilsoņiem un vienu Krievijas pilsoni. Tostarp lietā apsūdzēts uzņēmējs Aleksandrs Babenko par uzkūdīšanu jeb slepkavības pasūtīšanu, bet Uļmans par uzkūdīšanu un atbalstīšanu.

Bunkus tika nošauts 2018. gada 30. maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna.

Pēc aktīvu apmēra "LPB Bank" 2022. gada beigās bija mazākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti