Eiropas Centrālā banka palielina bāzes procentlikmi līdz 3,75%

Eiropas Centrālā banka (ECB) ceturtdien nolēma paaugstināt galveno bāzes procentlikmi par 0,25 procentpunktiem līdz 3,75%.

ECB padomes sēdē Frankfurtē arī nolemts palielināt noguldījumu iespējas uz nakti likmi līdz 3,25% un aizdevumu iespējas uz nakti likmi līdz 4%. Arī abas šīs likmes palielinātas par 0,25 procentpunktiem.

Jaunās likmes būs spēkā no 10. maija.

Procentlikmes ECB padome palielinājusi septīto sanāksmi pēc kārtas. Trīs iepriekšējās sanāksmēs tās tika palielinātas par 0,5 procentpunktiem.

Pēc sanāksmes publiskotajā paziņojumā padome norāda, ka "inflācijas perspektīva joprojām pārlieku ilgi saglabājas pārāk augsta".

"Kopējā inflācija pēdējo mēnešu laikā pazeminājusies, bet pamatā esošais cenu spiediens joprojām ir spēcīgs," konstatē ECB padome.

Tā vērš uzmanību, ka "vienlaikus vērojama iepriekšējo procentlikmju paaugstinājumu spēcīga transmisija uz eirozonas finansēšanas un monetārajiem nosacījumiem, bet transmisijas uz reālo tautsaimniecību laika nobīde un intensitāte joprojām ir neskaidra".

"Padomes turpmākie lēmumi nodrošinās, ka monetārās politikas procentlikmes tiks noteiktas pietiekami ierobežojošā līmenī, lai savlaicīgi panāktu inflācijas atbilstību 2% vidējā termiņa mērķrādītājam, un tiks noturētas šajā līmenī tik ilgi, kamēr tas būs nepieciešams," uzsvērts paziņojumā.

KONTEKSTS:

ECB procentu likmes paaugstina, mēģinot mazināt inflāciju. Iepriekš galvenā bāzes procentlikme paaugstināta pērn decembrī līdz 2,5%, pēc tam šogad februārī līdz 3% un martā līdz 3,5%

ECB procentlikmes kāpums netieši sadārdzina arī iedzīvotāju hipotekāro kredītu maksājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti