Zviedrijā nodedzina patvēruma meklētāju centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Zviedrijas dienvidrietumos ir izcēlies ugunsgrēks patvēruma meklētāju centrā. Pastāv nopietnas aizdomas, ka ēka tika aizdedzināta, un Zviedrijas valdības vadītājs ir izteicis bažas par šādiem incidentiem.  

 “Tas ir ļoti nopietni, un mēs nevēlamies redzēt Zviedrijā šādus incidentus.  Esmu pārliecināts, ka arī lielākā daļa Zviedrijas iedzīvotāju nav noskaņoti pret patvēruma meklētājiem,” pauda Zviedrijas premjers Stefans Lēvens.

Vietējā policija pašlaik nesniedz plašāku informāciju par izmeklēšanu. Tiek vienīgi ziņots, ka no degošās ēkas izdevās evakuēt 14 tās iemītniekus. Taču aizdomas par iespējamo ļaunprātību pastiprina divi līdzīgi incidenti - pēdējo dienu laikā Zviedrijas dienvidos nodega divas pamestas skolas ēkas, ko bija plānots pārveidot par patvēruma meklētāju izmitināšanas centriem.

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Šādi incidenti vēl vairāk pastiprina bažas par Eiropas valstu spēju reaģēt uz bēgļu krīzi. Jau ziņots, ka līdzīgs incidents nesen notika Igaunijā - aizdedzināts bēgļu izmitināšanas centrs, kas atrodas Vao ciemā Rietumviru apriņķī. Ugunsdzēsējiem ir aizdomas, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Tāpēc policijā saistībā ar notikušo ierosināta krimināllieta un sākta izmeklēšana.

Eiropas Savienības amatpersonas ziņo, ka tikai divas nedēļas pēc tam, kad patvēruma meklētāju pārvietošana no Itālijas un Grieķijas ir uzsākta, šis plāns draud izgāzties. Šonedēļ uz jaunām mītnes zemēm bija paredzēts nogādāt 100 imigrantus, un Eiropas valstis pagaidām nav gatavas uzņemt vairāk ieceļotāju.

Apvienoto Nāciju Organizācijas bēgļu lietu aģentūra prognozē, ka šogad pāri Vidusjūrai Eiropā ieradīsies 700 tūkstoši imigrantu. Nākamajā gadā šis skaitlis varētu būt pat nedaudz lielāks.

Pēdējos mēnešos Eiropā masveidā ieplūst bēgļi, pārsvarā no militāru konfliktu skartiem reģioniem, galvenokārt Sīrijas. Viņi Eiropā ienāk caur Grieķiju vai arī Itāliju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti