Rīta Panorāma

ASV un Krievija veic ieslodzīto apmaiņu

Rīta Panorāma

Ar aizrautību pēta un māca studentus par senajiem laikiem

Zviedrijā gatavojas Nobela prēmijas pasniegšanas ceremonijai

Zviedrijā Nobela prēmijas pasniegšanai gatavojas ar gaismas instalāciju izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Zviedrijas galvaspilsētā 10. decembrī svinīgi pasniegs šā gada Nobela prēmijas. Stokholmā šo pasākumu atzīmē ar īpašām gaismas instalācijām, un priecīgi satraukti ir arī balvai veltīta muzeja darbinieki.

Ceremonija notiks balvas dibinātāja Alfrēda Nobela nāves gadadienā, bet 22 gaismas objekti izveidoti jau pirms nedēļas. Starp tiem ir "viļņu lauka" šūpoles Kārļa XII laukumā, kā arī DNS un asins šūnu projekcijas uz rātsnama fasādes.

Rīkotāji uzsver, ka mēģina zinātni "ienest" sabiedrībā. Mūsdienās esot aizmirsts, ka daudzas pašsaprotamas lietas, piemēram LED gaismas, prasīja lielus zinātnieku pūliņus, un tie saņēmuši prestižo balvu.

Līdzīgs uzdevums ir Nobela prēmijas muzejam, kas sarīkojis izstādi par cilvēces mūžīgās dzīves tēmu. Mākslinieki interpretēja zinātnieku, rakstnieku, politisko darbinieku, tai skaitā Marijas Kirī, Desmonda Tutu un Kadzuo Išiguro darbus. Apmeklētājiem ir iespēja sēsties pie dažu slavenāko laureātu, arī Alberta Einšteina, rakstāmgalda, lai pārdomātu, kas viņus iedvesmoja.

"Bijušie Nobela prēmijas laureāti pat gadu desmitus pēc savas nāves ir nozīmīgi, risinot pašreizējos cilvēces izaicinājumus," uzsvēra izstādes rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti