Žurnāls «Time» par 2019.gada cilvēku atzīst vides aktīvisti Grētu Tūnbergu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Ietekmīgais Amerikas Savienoto Valstu žurnāls “Time” par gada cilvēku atzinis  zviedru skolnieci, vides aktīvisti Grētu Tūnbergu.

16 gadus vecā Tūnberga plašu uzmanību guva, rīkojot klimata protestus un uzrunā ANO skarbi kritizējot pasaules līderus par nepietiekamu cīņu ar klimata pārmaiņām.

Tūnberga kļuva par skaļāko balsi lielākajai problēmai, ar kuru saskaras planēta, atzīmēja “Time”.  

 

Grēta Tūnberga ANO klimta samitā Ņujorkā nopēla pasaules līderus, kuriem pārmeta savas paaudzes nodošanu, pietiekami aktīvi necīnoties pret siltumnīcefekta gāzu emisiju.   Tūnbergas uzrunā nosauca vairākus mērķus, kas nav sasniegti, un norādīja, ka var izveidoties nenovēršamas ķēdes reakcijas ārpus cilvēku kontroles.

„Tas viss ir nepareizi. Man nevajadzētu šeit atrasties. Man vajadzētu būt skolā otrā okeāna malā. Jūs vēršaties pie mums – jauniešiem – pēc cerības. Kā jūs uzdrīkstaties? Jūs esat nozaguši manus sapņus un manu bērnību ar saviem tukšajiem vārdiem, tomēr es esmu viena no laimīgajiem. Cilvēki cieš, cilvēki mirst, sabrūk veselas ekosistēmas.

Mēs esam masveida izmiršanas sākumā, un viss, par ko jūs varat runāt, ir nauda un pasakas par mūžīgo ekonomikas izaugsmi. Kā jūs uzdrīkstaties!” uzrunā pauda Tūnberga.

“Vairāk nekā 30 gadu garumā zinātne ir sevi pierādījusi. Kā jūs uzdrošināties no tās novērsties un nākt šeit, sakot, ka darāt pietiekami, kad risinājumi vēl aizvien nav saredzami. Jūs sakāt, ka dzirdat mūs un saprotat situācijas nopietnību. Bet vienalga, cik skumja un dusmīga es esmu, es tam nevēlos ticēt, jo, ja jūs patiešām izprotat situāciju un turpināt nerīkoties, tad jūs esat ļauni, un tam es atsakos ticēt,” sacīja Tūnberga. 

Jaunākie ANO Meteoroloģijas asociācijas dati liecina, ka aizvadītā piecgade ir bijusi pats karstākais periods pasaules vēsturē. Arktiskie ledāji ir tuvu izzušanai, un būtiski ceļas arī globālais jūras līmenis.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti