Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: vai ES būs gatava ieviest vēl stingrākas sankcijas pret Krieviju? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: par ko liecina Krievijas sāktā kara gaita, tuvojoties 100. dienai kopš iebrukuma Ukrainā?

Šodienas jautājums: vai ES būs gatava ieviest vēl stingrākas sankcijas pret Krieviju?

Zīle: ES lēmums par Krievijas naftas daļēju embargo prasīs precizējumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderu vienošanās par jaunām sankcijām pret Krieviju, liedzot vairāk nekā divu trešdaļu Krievijas naftas importa, vēl prasīs papildinājumus un precizējumus, intervijā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja vietnieks Roberts Zīle (Nacionālā apvienība).

“Tas kompromiss ir tāds ļoti nesaprotams. Tur nepārprotami būs papildinājumi un precizējumi,” sacīja politiķis.

Pagaidām Krievijas naftas embargo neattieksies uz Ungāriju, Čehiju un Slovākiju. Zīle norādīja, ka nav skaidrs, kā no Krievijas iegādātā degviela tiks pārdota citu valstu autotransportam.

Pašlaik esot noteikts deleģējums to precizēt. Un Zīles vērtējumā tie būs ļoti sarežģīti mehānismi: “Tas ir ļoti smagnējs un ļoti samocīts mehānisms, kas prasa precizējumus.”

Viņš arī norādīja, ka ES paliek atklāts jautājums par Krievijas dabasgāzes iegādes turpināšanu. “Pieņemu, ka politiski varētu nonākt pie septītās sankciju paketes. Katrā ziņā jautājums par gāzi paliek. Tas ir dienaskārtībā Eiropā politiskajām partijām, pilsoņiem,” sacīja politiķis.

KONTEKSTS:

Paplašinot sankcijas Krievijai saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi 30. maijā vienojās aizliegt vairāk nekā divas trešdaļas Krievijas naftas importa. Vienošanās paredz tūlīt apturēt divas trešdaļas, bet līdz gada beigām 90 procentus Krievijas naftas eksporta uz ES valstīm. Tiesa gan, pagaidām šis embargo neattieksies uz Ungāriju, Čehiju un Slovākiju.

Vienlaikus plānots vērst papildu sankcijas pret Krievijas bankām, medijiem un par kara noziegumiem Ukrainā atbildīgām personām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti