"Wikileaks” dibinātājam Asanžam tuvākajā laikā būs jāpamet Ekvadoras vēstniecība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Tīmekļa vietnes "Wikileaks" dibinātājam Džūljenam Asanžam tuvāko stundu vai dienu laikā būs jāpamet Ekvadoras vēstniecība Londonā, sociālās saziņas vietnē “Twitter” pavēstīja "Wikileaks”. Iemesls varētu būt Ekvadoras prezidenta Lenina Moreno paziņojums, kurā tīmekļa vietne tiek vainota viņa privāto datu noplūdināšanā.

"Wikilieks” dibinātājam Asanžam tuvākajā laikā būs jāpamet Ekvadoras vēstniecība
00:00 / 01:27
Lejuplādēt

Ekvadoras vēstniecībā Londonā "Wikileaks” dibinātājs Džūljens Asanžs pavadījis jau vairāk nekā sešus gadus. 2012. gadā viņš vēstniecībā meklēja politisko patvērumu, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kur viņš tiek apsūdzēts par seksuālu uzbrukumu. Zviedrijas prokurori pagājušā gada maijā izbeidza izvarošanas lietu pret Asanžu, taču viņš joprojām var tikt aizturēts, ja atstās vēstniecību, jo 2012. gadā pārkāpis nosacījumus atbrīvošanai no apcietinājuma. Savukārt viņa izveidotā tīmekļa vietne pirms vairākiem gadiem publiskojusi desmitiem tūkstošu slepenu ASV valsts departamenta un Pentagona dokumentu. Asanžs noliedzis apsūdzības izvarošanā un baidās no tā, ka izdošanas gadījumā tiktu nodots ASV, kur varētu tikt tiesāts par šo dokumentu publiskošanu. Nesen atklāts, ka Amerikas Savienotajās Valstīs Asanžam ir izvirzītas apsūdzības, taču joprojām nav zināms šo apsūdzību saturs.

"Wkileaks” paziņojumā norādījusi, ka iemesls Asanža patriekšanai varētu būt investīciju izņēmuma "INA" dokumenti, kas nonākuši kāda Ekvadoras kongresmeņa rīcībā un šķietami saista Ekvadoras prezidentu Leninu Moreno ar korupciju. Šī iemesla dēļ Asanžs tuvāko dienu vai stundu laikā tikšot padzīts vēstniecības un jau esot panākta vienošanās ar Lielbritāniju par viņa aizturēšanu.

Attiecības starp tīmekļa vietnes dibinātāju un vēstniecības pārstāvjiem bijušas saasinātas jau daudzus mēnešus. Vairāku Ekvadoras radiostaciju pārraidītā intervijā Ekvadoras prezidents paziņoja, ka Asanžs pārāk bieži un atkārtoti pārkāpis noslēgto patvēruma vienošanos. Viņš vainoja interneta vietni "Wikileaks" viņa privāto datu noplūdināšanā, kā arī nesen medijos izteiktos apgalvojumos par viņa korupciju. Ekvadoras varasiestādes tur aizdomās "Wikileaks" arī par neseno Moreno privāto fotogrāfiju izplatīšanu sociālajos medijos.

Prezidents uzsvēra, ka tīmekļa vietnes dibinātājs drīkst brīvi runāt un izpausties, tomēr vienošanās neparedz, ka viņš drīkstētu melot, uzlauzt citu cilvēku kontus un pārtvert privātas telefonsarunas. Ekvadora mēģinot panākt vienošanos par Asanža aiziešanu no vēstniecības, bet tikai ar nosacījumu, ka tas neradīs risku viņa dzīvībai, paziņoja Moreno.

Tīmekļa vietnes dibinātāja advokāti tviterī izteica pieņēmumu, ka Moreno mēģina izmantot šo skandālu, lai izdarītu spiedienu uz Asanžu. Savukārt "Wikileaks” Ekvadoras prezidenta izteiktās apsūdzības nosauca par "pilnīgi neīstām", norādot - ja prezidents Moreno grib nelikumīgi izbeigt bēglim izdevējam piešķirto patvērumu, lai noslēptu ārzonu korupcijas skandālu, tad vēsture pret viņu nebūs laipna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti