Vindzoras pilī sacentīsies Vatikāna kriketa klubs un britu karaliskā nama komanda

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Trešdien interesants sporta mačs notiks Lielbritānijā, Vindzoras pilī. Tur viena otrai pretim stāsies Katoļu Baznīcas pāvesta Franciska un Apvienotās Karalistes karalienes Elizabetes Otrās kriketa komandas. Pareizāk sakot, Vatikāna kriketa klubs un britu karaliskā nama komanda, kurā ietilpst Vindzdoras pils darbinieki un sargi. Bet pēc divām dienām notiks simboliski vēl daudz svarīgāks mačs, kurā Vatikāna komanda sacentīsies ar anglikāņu baznīcas galveno institūciju Anglijas Baznīcu.

Krikets ir spēle ar nūju un bumbiņu, kuru uzskata par Anglijas nacionālo sporta veidu. Tas ir populārs arī Lielbritānijas bijušajās kolonijās, piemēram, Indijā.

Vatikāns savu komandu - Svētā Pētera kriketa klubu - izveidoja pirms gada un jau tad izaicināja uz spēli Anglijas Baznīcu.

Piektdien Kenterberijā paredzētā mača mērķis ir izmantot sportu kā līdzekli starpreliģiju dialoga veicināšanai.

Šis būs pirmais tik augsta līmeņa sporta notikums starp abām baznīcām, kopš pirms 500 gadiem toreizējais Anglijas karalis Henrijas VIII lauza saites ar Romas pāvestu un izveidoja Anglikāņu Baznīcu. Vatikāna kriketa komandā pamatā ietilpst Romā bāzēti priesteri un semināristi no Indijas, Pakistānas un Šrilankas. Pats pāvests Francisks gan ir aizrautīgs futbola cienītājs, un grūti spriest, cik tuva viņam ir kriketa spēle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti