Venecuēlā sadursmes humānās palīdzības dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 3 mēnešiem.

Venecuēlā turpinās sadursmes starp iedzīvotājiem un drošības spēkiem. Prezidents Nikolass Maduro pieprasījis armijai slēgt robežu ar Kolumbiju, lai nepieļautu ASV humānās palīdzības piegādi.

Iedzīvotāji ar to nav mierā un cenšas nojaukt pie robežas izvietotās barikādes. Humānā palīdzība nepieciešama 300 tūkstošiem venecuēliešu. 

Pie Venecuēlas-Kolumbijas robežas paveras barikādes un dzeloņdrātis. Tā ir Nikolasa Maduro pavēle – bloķēt robežu, lai nepieļautu ASV humanās palīdzības nokļūšanu valstī. Turklāt daudzi venecuēlieši bieži šķērso robežu, lai dotos uz Kolumbiju strādāt vai iepirkties, taču tagad viņiem šāda iespēja liegta. Iedzīvotāji ar to nav mierā – viņi centušies barikādes nojaukt un apmētājuši drošības spēkus ar akmeņiem.

Uz to viņiem atbildēts ar asaru gāzi. Bet piektdien pie slēgtās Brazīlijas robežas karavīri divus cilvēkus nošāva.

“Mēs devāmies uz Brazīlijas robežu, lai saņemtu palīdzību, jo neesam dabūjuši medikamentus jau gadiem – arī veselības aprūpes centrā to nav. Bet kad mēs tur aizgājām, armija jau bija gatavībā un atklāja uguni. Mēs pret viņiem necīnījāmies, bet viņi šāva,” pastāstīja vietējais iedzīvotājs Rikards. 

Venecuēliešu atbalstam miljardieris Ričards Brensons vakar Kolumbijā sarīkoja koncertu, kurā uzstājās vairāk nekā 30 mākslinieki no spāniski runājošo valstīm. Par atbalstu pateicīgs ir pašpasludinātais prezidents Huans Gvaido:

''Venecuēlieši izies ielās, lai pieprasītu humānās palīdzības iekļūšanu valstī, lai pateiktos pasaulei par palīdzību, par koncertu, kurā tika saziedota nauda. Tā ir Venecuēla, kas meklē brīvību, kas pretojas un kas drīz ar lepnumu varēs teikt “paldies cilvēkiem no visas pasaules, ka atvērāt mums durvis”.''

Situācija Venecuēlā pēdējās dienas kļūst arvien saspringtāka.

Tas tāpēc, ka Gvaido līdz svētdienai apsolījis humāno palīdzību 300 tūkstošiem venecuēliešu, kuriem pārtikas un medikamentu trūkuma dēļ draud nāve.

Bet to neparko nav gatavs pieļaut Maduro, kas uzskata –  tas būs sākums ASV intervencei.

Kaut arī rietumvalstis atzinušas Gvaido par valsts patieso galvu, Maduro atsakās pamest amatu. Viņam pie varas ļauj noturēties armijas atbalsts, tomēr arī tas nav bezgalīgs. Vairāki viņa lojālisti kļuvuši par dezertieriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti