Rīta Panorāma

Ukrainā pie Hersonas atbrīvota vēl 41 apdzīvota vieta

Rīta Panorāma

Briti gatavojas palaist satelītus no savas valsts teritorijas

Vēl joprojām neskaidrs spēku samērs ASV Kongresā

Vēl joprojām neskaidrs spēku samērs ASV Kongresā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Arī divas dienas pēc tā dēvētajām vidustermiņa vēlēšanām nav izdevies noskaidrot spēku samēru Amerikas Savienoto Valstu (ASV) parlamenta abās palātās. Neliels pārsvars ir republikāņiem, taču tas vēl nenozīmē opozīcijas uzvaru.

ASV televīzijas kompānija CNN informēja, ka pēc 35 senatoru pārvēlēšanas republikāņiem līdz šim kopumā ir 49, bet prezidenta Džo Baidena demokrātiem – 48 deputātu vietas. Galīgo rezultātu izšķirs Arizonas, Džordžijas un Nevadas vēlētāju izvēle.

Džordžijā decembrī nāksies rīkot vēlēšanu otro kārtu, jo neviens kandidāts neieguva vairāk par pusi balsīm, bet šīs rezultāts var nebūt svarīgs, ja demokrātiem izdosies iegūt vietas abās pārējās pavalstīs. Ja Senātā saglabājas paritāte, demokrāti var nodrošināt vairākumu ar viceprezidentes Kamalas Harisas balsi.

Cerīgāka situācija republikāņiem ir Pārstāvju palātā, kur līdz šim brīdim tie ieguvuši jau 211 no nepieciešamajām 218 balsīm. Savukārt demokrāti garantējuši tikai 197 mandātus.

Eksperti jau iepriekš prognozēja republikāņu uzvaru, bet, šķiet, tā nebūs ļoti pārliecinoša.

KONTEKSTS:

ASV otrdien notika balsošana svarīgās Kongresa vēlēšanās. Republikāņi cer izcīnīt vairākumu abās Kongresa palātās, tādējādi apgrūtinot ASV prezidenta, Demokrātiskās partijas līdera Džo Baidena likumdošanas ieceres atlikušajos divos viņa prezidentūras gados.

Kongresa vēlēšanās tiek pārvēlēti visi 435 Pārstāju palātas locekļi, un vairums prognožu liecina, ka kontroli pār Kongresa apakšpalātu varētu pārņemt republikāņi. Tomēr demokrāti saglabā izredzes paturēt kontroli pār Kongresa augšpalātu, Senātu, kur tiek pārvēlēta trešdaļa senatoru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti