Vācijas valdībā domstarpības par AES darbības pagarināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijas Zaļā partija turpina iebilst pret atomelektrostaciju (AES) izmantošanas termiņa pagarināšanu. Tā svētdienas intervijā vēlreiz apstiprināja Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka, kas pārstāv šo partiju. Tomēr jaunākās iedzīvotāju aptaujas liecina, ka astoņi no desmit vāciešiem būtu gatavi iedot atomenerģijai otro iespēju.

AES darba pagarināšana neatrisinās pašreizējo krīzi un izmaksās Vācijai lielu summu – tā intervijā laikrakstam „Welt am Sonntag” paziņoja Vācijas ārlietu ministre un zaļās partijas politiķe Bērboka.

Vācijas valdībā domstarpības par AES darbības pagarināšanu
00:00 / 02:21
Lejuplādēt

Ārlietu ministre uzskata, ka tie cilvēki, kuri šobrīd iestājas par AES darbības pagarināšanu, neaprobežosies ar diviem vai trīs gadiem. Patiesībā šie cilvēki vēloties, lai tiktu mainīts 2011. gadā pieņemtais lēmums par atteikšanos no šādām spēkstacijām, apgalvojusi Bērboka.

No tā baidās arī aktīvisti, kuri nesen sarīkoja protestu pret atomenerģijas izmantošanas pagarināšanu. Viņu vidū bija arī Sāra Lāla, kura sacīja: „Tie, kas atbrauca šeit ar divriteņiem, vēlas pateikt, ka atomenerģija ir nepareizais ceļš.”

Kodolenerģijas pretinieki sarīkoja nelielu protesta akciju pie vienas no pēdējām Vācijas AES. Tā atrodas Nekarvestheimā, valsts dienvidos. Sanākušos uzrunāja aktīvists Helge Bauers: “Kopā ar jauno paaudzi mums ir jānodrošina pāreja uz tiem enerģijas veidiem, kas palīdz cīņā ar klimata pārmaiņām. Mēs to nespēsim panākt nedz ar šīm tehnoloģijām, nedz ar oglēm.”

Tomēr vairums aptaujāto tuvējās pilsētiņas iedzīvotāju, tāpat kā daudzi citi vācieši, uzskata, ka atomenerģijai būtu jādod vēl viena iespēja. Aptaujas liecina, ka tam piekrīt astoņi no desmit vāciešiem.

Vācijas iedzīvotāji pauduši:

„Ja mēs nevaram izmantot citus enerģijas avotus, tad mums būtu jāatgriežas pie atomenerģijas.”

“Es teiktu, ka vēl divus trīs gadus būtu normāli.”

Vācijas valdību veidojošo partiju viedokļi atomenerģijas jautājumā atšķiras. “Zaļie” ir kategoriski pret reaktoru darbības pagarināšanu, bet divas pārējās partijas ir gatavas izskatīt šo iespēju. Lai izkļūtu no strupceļa, valdība ir pasūtījusi elektroenerģijas sistēmas stresa testu, kas palīdzēs saprast, kā tālāk rīkoties. Turklāt nesen Berlīne paziņoja, ka gāzes krātuves tiek piepildītas pat ātrāk nekā plānots, par spīti krasam Krievijas piegāžu samazinājumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti