Vācijas lielākās arodbiedrības streiku dēļ «Lufthansa» atceļ 900 lidojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Trešdien, 27.aprīlī, lidsabiedrība „Lufthansa” Vācijā atcēla gandrīz 900 lidojumus, ņemot vērā, ka lidostu darbinieki gatavojas pievienoties streikam, kura rīkošanu organizē valstī lielākā arodbiedrība „Verdi”. Lidojumu atcelšanas ietekmēs vairāku desmitu tūkstošu pasažieru plānus.

Aptuveni 87 tūkstoši pasažieru tiks ietekmēti un 895 „Lufthansa” lidojumi atcelti saistībā ar streikiem Frankfurtes, Diseldorfas, Dortmundes, Hannoveres, Ķelnes/Bonnas un Minhenes lidostās. „Lufthansa” norādīja, ka trešdien spēs izpildīt tikai aptuveni 40% no paredzētā reisu skaita.

Streikus rīkos Vācijas lielākā arodbiedrība „Verdi”, un tajos piedalās gaisa drošības kontroles, uz zemes sniegto pakalpojumu, reģistrācijas un tehniskie darbinieki. Šie streiki ir daļa no pasākumiem, kas paredzēti, lai palielinātu spiedienu, arodbiedrībai veicot pārrunas ar vietējām un federālajām valdībām par valsts sektorā strādājošo atalgojumu.

“Verdi” norāda, ka šis ir brīdinājuma streiks, ar ko arodbiedrība vēlas palielināt spiedienu sarunu procesā. Tā pieprasa algu pieaugumu 6% apmērā, bet darba devēji piekrīt tikai 3% palielinājumam.

Aviosabiedrība „Lufthansa” nosodīja streikus, norādot, ka tā nav iesaistīta šajā strīdā, bet tiek skarta visvairāk. Pēdējā gada laika lidsabiedrību skāruši arī vairāki citi streiki paša uzņēmuma strīdos ar pilotiem un personālu par algām un priekšlaicīgas pensionēšanās noteikumiem.

Streika dēļ Minhenes lidostā trešdien atcelti kopumā 740, bet Frankfurtē - gandrīz 400 reisi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti